26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018 - 18:21

Άφησε δύο βαθμούς ο Ολυμπιακός Βόλου

Έμεινε στο 1-1 με τον Διγενή Νεοχωρίου εκτός έδρας

Άλλους δύο βαθμούς έχασε ο Ολυμπιακός Βόλου που στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής την Κυριακή (14/1) έμεινε στο 1-1 με τον Διγενή Νεοχωρίου εκτός έδρας.

Οι Βολιώτες είχαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μέμο, αλλά ο Γούτσιος έδιωξε πάνω στη γραμμή, με τον Σεχολάρι που πήρε το... ριμπάουντ να νικιέται από τον Καρατζά.

Τελικά, ήταν οι γηπεδούχοι αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό, όταν ο Διγενής κέρδισε κόρνερ, ο Σκόνδρας βρέθηκε μόνος στην περιοχή και έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Το γκολ «πάγωσε» τους φιλοξενούμενους που τελικά, όμως, κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 32', όταν ο Σεχολάρι είδε την κίνηση του Καμπλιώνη στην περιοχή και του έβγαλε την μπαλιά και εκείνος δεν τον... απογοήτευσε, κάνοντας το 1-1 στο ντεμπούτο του.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ καθώς, παρά τις προσπάθειες του Ολυμπιακού Βόλου στο δεύτερο μέρος, δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ της νίκης. Μάλιστα, ο Κραγιόπουλος παραλίγο να σταθεί μοιραίος αφού στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα στο 64', την είδε να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της ομάδας του.

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕOΧΩΡΙΟΥ (Αχιλλέας Σαρακατσάνος): Καρατζάς, Μπασιάκας, Γκαγκαστάθης (82' Τζέλης), Γούτσιος, Σαρακατσάνος, Μακρής, Κατσαμάγκας, Αετόπουλος, Μεζίνι (77' Αμπαδιωτάκης), Σκόνδρας, Κολοβός (70' Τσικρικάς).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Λάκης Μπακάλης): Καραγκιολίδης, Γελαδάρης, Δ. Κόκας, Κραγιόπουλος, Νόνης, Λούγκος (66' Ρόκας), Μέμος (61' Διβανές), Κόλα, Σεχολάρι, Θέος (71' Ευθυμιάδης), Καμπλιώνης (77' Σέττος).

Πηγή ΦΩΤΟ: magnesiasports.gr