26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 23:36

Τον... ταρακούνησε για τα καλά η ΑΕΠ Καραγιαννίων

Βαριά ήττα με 4-2 για τον Τηλυκράτη στην Κοζάνη

Ανώμαλη προσγείωση την Κυριακή (19/11) για τον πρωτοπόρο του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής Τηλυκράτη, ο οποίος έχασε στην Κοζάνη με το βαρύ 4-2 από την ΑΕΠ Καραγιαννίων για την 9η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε πολύ καλή μέρα και προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη στα γκολ του Μπατμά στο 12' και του Χαματάι στο 39'.

Στο 68ο λεπτό ο Σαββούδης έγραψε το 3-0, ο Μπατμάς βρήκε δίχτυα και στο 74', για να περιορίσει την έκταση της ήττας της η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά με δύο γκολ του Φέτση, αρχικά στο 80' και δύο λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στους 19 βαθμούς παρέμεινε ο Τηλυκράτης, με την ΑΕΠ Καραγιαννίων να φτάνει στους 17 και να ακολουθεί στη δεύτερη θέση.

ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ (Γιάννης Σαμαράς): Κοτταρίδης Σβίρος Χατζηκωνσταντίνου (89' Σαρηγιαννίδης) Πασχαλίδης Ίττης Παπαδόπουλος (81' Ζερβανταρίδης) Μετικάνος Χαματάι (81' Ντούκα) Μπατμάς Ακριτίδης Σαββούδης (89' Παπαγαθονίκου).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης Βρεττός (46' Βασίλας) Καταγής Σ. (46' Σελάι) Παναγιωτόπουλος Ιασωνίδης Πετράκος Φέτσης Κτενάς (72' Καταγής Γ.) Γραμματικόπουλος Γκίκα Καλογέρης (54' Περιστέρης).