26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017 - 23:02

Ο Γκιντίδης έσωσε την Α.Ε. Διδυμοτείχου

Ο νεαρός στόπερ χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του, στο ματς με τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου (1-1)

Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα για την Α.Ε. Διδυμοτείχου, η οποία την Κυριακή (19/11) έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου.

Η ομάδα Χρίστο Τελκίσι κατάφερε να γλιτώσει την ήττα χάρη σε ένα γκολ στο φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν… κεφάλι στο σκορ με τον Μπερούκα στο 59’. Ωστόσο, η ΑΕΔ πίεσε και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκιντίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΑΕΔ (Κ. Τελκίνσκι): Συριτούδης Α., Θάνος, Καζάλας, Κουρδάκης, Χρήστεφ (75′ Γκιντίδης), Πετρόπουλος, Μεμέτ, Αβογιάν( 45′ Τζανετάκος), Πατιαλιάκας (61′ Νικολαΐδης), Γιαννόπουλος, Ιντζές,

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Τ. Λευκόπουλος): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς (56′ Βραμεντσάλης), Κονταξής, Γκαρακλίδης, Τσιάρας, Βουτσινάς, Δημητριάδης (85′ Κυσσίδης), Μπάμπουρας, Παπίτσας (83΄Καραγκιοζίδης), Κουμπρόγλου, Μπερούκας (80′ Αμαραντίδης)