26/04/2024
Ισπανία | Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017 - 16:30

Ισόπαλες Λεβάντε και Χετάφε

Έμειναν στο 1-1 για την 9η «στροφή» της Πριμέρα Ντιβιθιόν

Xωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου (21/10) η αναμέτρηση της Λεβάντε με τη Χετάφε, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στο «Θιουδάδ ντε Βαλένθια».

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιθιόν, όλα έγιναν σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 58ο λεπτό με τον Φαΐρ.

Η απάντηση της Λεβάντε ήρθε στο 62' και ήταν ο Μοράλες εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να μετρούν 11 βαθμούς και να πιάνουν στη 10η θέση τη Θέλτα και την Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Από την πλευρά της, η Χετάφε με 9 βαθμούς μοιράζεται τη 13η θέση με την Εσπανιόλ.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Φερνάντεθ, Πέδρο Λόπεθ (46' Μπαρντί), Ποστίγκο, Χέμα, Λούνα, Λέρμα, Ρόμπερ Σουάρεθ, Καμπανά (86' Ντουκουρέ), Μοράλες, Νάνο (53' Αλέγκρια), Ίβι Λόπεθ.

ΧΕΤΑΦΕ: Γκουαΐτα, Νταμιάν Σουάρεθ, Τζένε (90' Γκονθάλεθ), Κάλα, Αντούνιεθ, Αραμπάρι (75' Μόρα), Μπεργκάρα, Πορτίγιο, Φαΐρ, Άμαθ (87' Καλντερόν), Μολίνα.