26/04/2024
Πρωτάθλημα | Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 - 03:12

Στην ισορροπία Ερμιονίδα και Ερμής Κιβερίου (video)

Στο 1-1 έμειναν οι δύο ομάδες

Η Ερμιονίδα πραγματοποίησε εμφάνιση αρκετά υψηλού επιπέδου ειδικά στο πρώτο ημίχρονο μένοντας τελικά στην ισοπαλία για την 3η αγωνιστική και τον 7ο όμιλο της Γ' Εθνικής. Χαρακτηριστικά, οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 12ο λεπτό με τον Κασαπίδη να σουτάρει άουτ από ευνοϊκή θέση. Η επιθετική δραστηριότητα των γηπεδούχων συνεχίστηκε στο 27’, όταν ο Μπισμπίδης πήρε την κεφαλιά σε εκτέλεση φάουλ του Αδαμόπουλου για να μπλοκάρει ο Παλιγγίνης.

Έξι λεπτά αργότερα απείλησε ο Αγγελόπουλος για ν’ αντιδράσει εκ νέου ο γκολκίπερ του Ερμή. Η πίεση της Ερμιονίδας απέδωσε στο 35’ καθώς ο Τζιέρης εξαπέλυσε δυνατό διαγώνιο σουτ για το 1-0! Το ματς διατηρήθηκε στον ίδιο ρυθμό με τους φιλοξενούμενους να περιορίζονται σε παθητικό ρόλο στο κυριακάτικο (15/10) ματς.

Έτσι, ο Αδαμόπουλος αστόχησε στο 50ο λεπτό με τους παίκτες του Γιώργου Διαμαντή να παίρνουν περισσότερα επιθετικά ρίσκα στο φινάλε. Μία κεφαλιά του Μπιτζή πέρασε άουτ στο 78’. Ωστόσο, ο Ερμής Κιβερίου ισοφάρισε στο 84ο λεπτό καθώς ο Καραγκούνης εκτέλεσε κόρνερ και ο Κουτσοδήμος πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας πραγματοποιώντας το τελικό 1-1!

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θανάσης Στάικος): Στεφανίδης , Κασαπίδης, Αδαμόπουλος, (66΄Σχοινάς), Τζιέρης, Τρεσα,( 61΄Τριανταφύλλου), Μπιμπισίδης, Κιοσσές, Παλαιοπάνος, Μαζιώτης, Αγγελόπουλος ( 78΄Μαζίνι), Τριμπόνιας ( 74΄Βασιλέρης).

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Γιώργος Διαμαντής): Παλιγγίνης, Ζίου ( 30΄Διαμαντής), Σάκουλης ( 74΄Μπιτζής), Χατζόπουλος, Σελλής, Παπαιωάννου, Αγγελόπουλος ( 57΄Γιάννος), Γκάτσης, Τσακανίκας ( 57΄Καραγκούνης), Mουσταφάι, Κουτσοδήμος.