26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017 - 21:35

Έπιασε κορυφή ο Αστέρας Αμαλιάδας

Η ομάδα του Πύργου ανέβηκε στο… ρετιρέ του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής μετά το 1-0 επί του Διαγόρα Βραχνεΐκων (1-0)

Από το καλό στο καλύτερο οδεύει ο Αστέρας Αμαλιάδας. Όλα κύλησαν τέλεια για την ομάδα του Τίμου Καβακά στο κυριακάτικο (15/10) ματς που ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στον αντίποδα, ο Διαγόρας προσπαθούσε μέχρι τέλους ν’ αποσπάσει τον βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι έμεινα «όρθιοι» με τον Θωμά να επεμβαίνει ψύχραιμα σε κεφαλιά του Μαρουκάκη στο 33’ με τους Κυριακού και Μπαρμπαρούση να σπαταλούν διπλή ευκαιρία με τη συμπλήρωση μίας ώρας στο ματς.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων επετεύχθη το νικητήριο γκολ έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέρι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Τίμος Καββακάς): Καβουσάκης, Μπουζούρας, Μπουτσικάκης, Κασάπης (37' Μπανούσης), Σταθάκης, Αρβανίτης, Ν'Γκουέμ (51' Κυριάκος), Ρόβας, Μαρουκάκης, Κέρι, Τόρες (46' Μπαρμπαρούσης).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Χρήστος Τσίκας): Θωμάς, Παναγόπουλος, Κωστής (80' Αθανασόπουλος), Πετρόπουλος, Ν.Τρίγκας, Α.Τρίγκας, Κυριαζόπουλος, Παπαδόπουλος (78' Τριανταφυλλόπουλος), Μιχαηλίδης (59' Μούτσα), Γεωργαντόπουλος, Λαμπρόπουλος.