26/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2017 - 19:33

«Βόμβα» από τον Ρήγα Φεραίο στο Πανθεσσαλικό

Η ομάδα από το Βελεστίνο νίκησε 0-1 τη Νίκη Βόλου

Ήττα σοκ για τη Νίκη Βόλου την Κυριακή (1/10) στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής…

Το σύνολο των Μπούις και Ξηροφώτου έπεσε θύμα έκπληξης στο Πανθεσσαλικό από τον Ρήγα Φεραίο, ο οποίος επικράτησε με 1-0.

Οι «κυανόλευκοι» έχασαν σωρεία ευκαιριών στο πρώτο ημίχρονο και το «πλήρωσαν», ακριβά καθώς στη μοναδική τους αξιόλογη φάση οι φιλοξενούμενοι σκόραραν.

Συγκεκριμένα, στο 23’ ο Τζοβάρας πήρε τη μπάλα έξω από την περιοχή και με ένα ξερό σουτ νίκησε τον Τζήμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη πίεσε ασφυκτικά ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης που θα τους έβαζε ξανά στο παιχνίδι.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάτζιο Μπούις – Στέφανος Ξηροφώτος: Τζήμας, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Καρτσαμπάς, Βέργος, Ντόλγκι (60’ Γαρυφαλλόπουλος), Γιάκοβλεφ, Μέτσε, Τζιώρας, Ιορδανίδης (66’ Λάιος), Μπάιριτς (83’ Ματθαίου).

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ (Γιώργος Αλεξίου): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Γκάγκας, Σπαθής, Καρλιάμπας, Αλεξίου, Χατζησταμάτης, Μπόρας (65΄Παπαγεωργίου, 80’ Κανναβός), Τζοβάρας, Τσιώλης (89’ Λάμπρου), Γεωργατζής (90+1’ Τζέκα).