05/05/2024
ΟΦΗ | Πέμπτη 24 Αυγούστου 2017 - 20:26

Φιλική τεσσάρα για τον ΟΦΗ

Οι «ασπρόμαυροι» κέρδισαν με 4-0 τον Α.Ο. Τυμπακίου

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε την Πέμπτη (24/8) ο Νίκος Παπαδόπουλος στη φιλική εκτός έδρας επικράτηση του ΟΦΗ με 4-0 επί του Α.Ο. Τυμπακίου.

Ο τεχνικός των Ηρακλειωτών χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες, ενώ τσέκαρε και τον 24χρονο Γάλλο μέσο Σιμόν, με την απόφασή του για τον εν λόγω παίκτη να αναμένεται εντός των επόμενων ημερών.

Οι «ασπρόμαυροι» ήταν σαφώς ανώτεροι από τον Α.Ο. Τυμπακίου, που παίζει στην Α1 ΕΠΣΗ, χάνοντας μερικές καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με Σιμόν, Κουσκουνά και Μάρτος, με τον τελευταίο να ανοίγει το σκορ με ωραίο δυνατό σουτ στο 45'.

Στο δεύτερο μέρος ο Ορτέγκα βρήκε δίχτυα με ισάριθμα σουτ στο 58' και το 62', ενώ στο 69' ο Μάνος με πλασέ μέσα από την περιοχή σημάδεψε το δοκάρι.

Ένα λεπτό αργότερα ο Χαντί με γυριστή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ορτέγκα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Δερμιτζάκης, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Μάρτος, Παπατόλιος, Οικόνομου, Σιμόν, Όγκμποε, Κουσκουνάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Στρέζος (79' Παναγιώτου), Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης (60' Περδίκης), Σιώπης, Μονιάκης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί, Πλευράκης, Ορτέγκα, Μάνος.

Α.Ο. ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Σπανός, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης, Χαλκιαδάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Μαραγκάκης, Κουτεντάκης, Πολυχρονάκης, Παπαδάκης Γ., Χριστοδουλάκης Ι.