05/05/2024
ΟΦΗ | Τετάρτη 9 Αυγούστου 2017 - 20:48

Φιλική ισοπαλία για ΟΦΗ και Παναχαϊκή

Στο 2-2 έμειναν Ηρακλειώτες και «κοκκινόμαυροι» στο Καρπενήσι

Τις δυνάμεις τους μέτρησαν σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας την Τετάρτη (9/8) ΟΦΗ και Παναχαϊκή, για να αναδειχθούν ισόπαλοι 2-2 στο Καρπενήσι.

Οι Αχαιοί άνοιξαν το σκορ στο 16' με πλασέ του Μωραΐτη ύστερα από διαγώνια μπαλιά του Φωτάκη, με την ισοφάριση για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου να έρχεται στο 21' και με σκόρερ τον Μάνο ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Πουρτουλίδης.

Στο 31' ο Μωραΐτης με σουτ έδωσε νέο προβάδισμα στους «κοκκινόμαυρους», ενώ στο 52' λίγο έλειψε να γίνει και το 3-1, ωστόσο ο Μονιάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή του πλασέ του Γκέσιου.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 73ο λεπτό ο Λεάλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σε παράβαση που κέρδισε ο ίδιος.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Ποτουρίδης, Κομεσίδης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί, Περογαμβράκης, Μάνος, Όγκμποε.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Δερμιτζάκης, Σιώπης, Μονιάκης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Λεάλ, Οικονόμου, Μάρτος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος):: Σούλης, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Πολυχρόνης, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος, Αντωνακόπουλος, Μπουτζίκος, Μακρυδημήτρης, Μωραΐτης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Βρονταράς, Πολίμος, Σωτηράκος, Γκίνο, Μαστραντωνάκης, Γκέσιος, Κυνηγόπουλος, Μασούρας, Αργυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Κωνσταντακόπουλος.