ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | Σάββατο 25 Μαρτίου 2017 - 19:12

Ένταση και διακοπή στο φιλικό στη Νέα Σμύρνη

Ούτε το πρώτο ημίχρονο δεν ολοκληρώθηκε στο ματς του Πανιωνίου με τον Ιωνικό

Ένα δυνατό μαρκάρισμα του Μάνιας πάνω στον Ρισβάνη ήταν αρκετό για να... ξεφύγει η κατάσταση στο φιλικό του Πανιωνίου με τον Ιωνικό το Σάββατο (25/3) στη Νέα Σμύρνη με αποτέλεσμα να μην ολοκληρωθεί ποτέ ούτε καν το πρώτο μέρος.

Από τα πρώτα λεπτά υπήρχαν κάποιες δυνατές μονομαχίες και προς το τέλος του ημιχρόνου το μαρκάρισμα του Μάνιας προκάλεσε την αντίδραση του παίκτη του Πανιωνίου και ακολούθησε σύρραξη. Τα πνεύματα ηρέμησαν με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων, αλλά κάπου εκεί οι άνθρωποι των «κυανέρυθρων» εμφανώς ενοχλημένοι ζήτησαν να διακοπεί το φιλικό, το οποίο δεν είχε κάποιο γκολ έως εκείνη τη στιγμή, και οι φιλοξενούμενοι το αποδέχτηκαν.

Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές του Βλάνταν Μιλόγεβιτς έμειναν στο γήπεδο και έγινε κανονικά προπόνηση με τον Σέρβο να ανακοινώνει στο τέλος της πως θα υπάρχει διήμερο ρεπό. Έτσι το επόμενο ραντεβού δόθηκε για την Τρίτη (28/3).

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως αυτές τις μέρες πλην των προβλημάτων που ταλαιπωρούν τους Ενγκόγκ, Φούντα, Αντωνιάδη απουσιάζουν και οι διεθνείς Μπεν, Μασούντ, Σιώπης όπως και ο νεαρός Λάμπρου, ο οποίος έπαιξε μάλιστα σε όλο το 90λεπτο στη νίκη της Εθνικής Νέων επί της Φινλανδίας με 4-1.