26/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2017 - 20:35

Ολυμπιακός – ΑΕΚ σημειώσατε… 1 στους Εφήβους

«Αγγλικές» ισοπαλίες στις αναμετρήσεις Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 3-3 και Βέροια – Ηρακλής 4-4!

Ο Ολυμπιακός επανήλθε δριμύτερος στη διεκδίκηση του τίτλου αναφορικά με το πρωτάθλημα Εφήβων της Σούπερ Λίγκας. Το κυριακάτικο (26/02) ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ απέκτησε… ερυθρόλευκη απόχρωση με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-0 για την 6η αγωνιστική του τρίτου γύρου για τον α’ όμιλο.

Στο αγωνιστικό μέρος κυριάρχησε πλήρως ο Ολυμπιακός σε όλο το ματς. Ο Αλέξανδρος Βοΐλης άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό σουτάροντας εύστοχα και έφτασε τα 18 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα. Λίγο νωρίτερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε αστοχήσει σε τετ-α-τετ στο 10ο λεπτό. Ωστόσο, στο 79ο λεπτό κέρδισε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Κολιμάτση με τον ίδιο να εκτελεί από την άσπρη βούλα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Μαργαρίτης, Γαλούπης (80' Παπαγγελής), Παπαδόπουλος, Ράμα, Γούσιας, Ντουμάνης (69' Κακάμης), Φυτόπουλος, Βοΐλης (90' Οικονομίκος), Κατσούκης (84' Μαρτίνης), Ζιάκας (58' Μπουλάρι).

ΑΕΚ: Τσομπανόπουλος, Τριάντης (46' Αρβανίτης), Μωραϊτάκης, Σταμούλης (82' Μπακίρης), Κολιμάτσης, Στυλιανόπουλος, Σαχσανίδης, Μπότος (82' Πετρίδης), Χριστόπουλος, Ντάουλια (76' Πτζέτρι), Σαρδέλης (64' Τσέλιος).