26/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2017 - 22:22

Πλατανιάς – Παναθηναϊκός σημειώσατε… 1 στους Νέους

Οι Χανιώτες νίκησαν τους «πράσινους» (1-0) *Η ΑΕΛ επιβλήθηκε της Βέροιας (2-0)

Με δύο αναμετρήσεις δόθηκε συνέχεια στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας που πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη (04/01) στο πλαίσιο της εξ αναβολής πρώτης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι αναδείχθηκαν νικητές καθώς ο Πλατανιάς υπέταξε τον Παναθηναϊκό (1-0), ενώ η ΑΕΛ έπραξε ομοίως υποδεχόμενη τη Βέροια 2-0.

Θρίαμβος του Πλατανιά

Ένα γκολ που πέτυχε ο Παπαδάκης στο 26ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση κόντρα στον Παναθηναϊκός για τον αποφασισμένο Πλατανιά που επικράτησε με 1-0 σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τετάρτης (04/01).

Οι «πράσινοι» έμειναν δίχως νίκη για τέταρτο διαδοχικό ματς και η διαφορά από τον πρωτοπόρο και αήττητο Ολυμπιακό βρίσκεται στους 11 βαθμούς.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Λαμπίρης, Ρουσάκης (71′ Τσακμάκης), Λάμτζε, Φούφλια, Γ. Αμαραντίδης (63′ Βασιλάκης), Ζίκο, Παπαδάκης, Παπανικολάου, Καμπόσος (79′ Αντ. Αμαραντίδης), Λέκα, Σκουλουδάκης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ξενόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος (85′ Ξηρός), Ντόκο (68′ Αποστολάκης), Μαυρομμάτης, Ζερβόπουλος, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Ξεπαπαδάκης (68′ Βαλμάς), Δημήτρουλας, Μπουζούκης, Κουντουριώτης.

Νικήτρια η ΑΕΛ

Αρκετά ελκυστικό ποδόσφαιρο απέδωσε η ΑΕΛ η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο που προέβαλλε η Βέροια με σκορ 2-0 στον πρώτο χρονικά αγώνα της ημέρας. Για τους «βυσσινί» άνοιξε το σκορ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαγεωργίου και κεφαλιά του Χατζή στο 13ο λεπτό.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Καραλούλης εξαπέλυσε φοβερό βολέ εκτός περιοχής με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα.

ΑΕΛ: Παϊτέρης, Γ. Κυρίτσης, Αναγνώστης, Καλούσης, Καρατάσιος, Παπαγεωργίου (80′ Μακροβασίλης), Νούσιος (88′ Μορφάκης), Α. Κυρίτσης, Τζέκας (83′ Μαστακούλης), Καραλούλης, Χατζής.

ΒΕΡΟΙΑ: Σαφαρίκας, Πατσιαβούρας, Ευθυμιάδης, Παντέλογλου (23′ λ.τρ. Διραντζής), Κουμπαρόπουλος, Πέλκας (87′ Τρούπκος), Βασάρας (77′ Λουκίδης), Στυλίδης, Καραγιάννης, Ιακωβίδης, Τσότρας.