26/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016 - 21:26

Νικά και εντός η Ρόδος

Η ομάδα του «σμαραγδένιου νησιού» επικράτησε 2-1 του Ατσαλένιου

Στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε η σαββατιάτικη (22/10) αναμέτρηση μεταξύ της Ρόδου και του Ατσαλένιου για την 6η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Τα «ελάφια» επικράτησαν 2-1 και πανηγύρισαν την πρώτη τους εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, εν αντιθέσει με την ομάδα του Ηρακλείου, η οποία έχασε για πρώτη φορά μακριά από τη βάση της.

Η Ρόδος προηγήθηκε στο 10’ με προβολή του Αμανατίδη, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ρουμπάκης ισοφάρισε και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Το Ατσαλένιο απείλησε με ανατροπή στο 23’ (Γενιτσαρίδης) και το 30’ (Σακλαμάκης), προτού, οι γηπεδούχοι ανακτήσουν το προβάδισμα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με τον Ευγενικό.

Τα «ελάφια» έχασαν κλασική ευκαιρία στο 51ο λεπτό με τον Ατματσίδη (δοκάρι), ενώ στον αντίποδα, οι φιλοξενούμενοι αντιπαρέταξαν μία αξιόλογη φάση με τον Μπουτσάκη στο 80ό λεπτό.

ΡΟΔΟΣ (Σάββας Ορφανίδης): Πάππος, Καντιμοίρης, Κουρούπης, Τζιμογιάννης, Ανδρίκος, Τζιβίλογλου, Χατζηλιόντας (46′ Στάτης), Κωνσταντίνου (85΄Νικήτας), Ευγενικός, Ατματσίδης, Αμανατίδης (77′ Ιμεραλιλάι).

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟ (Βασίλης Κρασανάκης): Γιαγκιόζης, Καρβελάς, Βρεττός, Χαρίτος, Παπαδομιχελάκης, Χατζηανδρέου (52′ Γιαννόπουλος), Ρουμπάκης (46′ Πετράς) , Σταθόγλου, Γενιτσαρίδης, Μπουτσάκης, Σακλαμάκης.

Πηγή ΦΩΤΟ: grandsport.gr