26/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016 - 16:24

Θριαμβευτής Ολυμπιακός, 7-0 την ΑΕΚ στους Νέους!

Οι «ερυθρόλευκοι» διέσυραν την Ένωση έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Ανδρούτσο, που έφτασε σε χατ τρικ

Το κυριακάτικο (2/10) ντέρμπι στην 6η αγωνιστική για το πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λίγκας απέκτησε ερυθρόλευκη απόχρωση! Για την ακρίβεια, ο Ολυμπιακός καθήλωσε την ΑΕΚ με το απίθανο 7-0, ένα σκορ που είχε διαμορφωθεί ήδη πριν από την ανάπαυλα!

Ανδρούτσος και Μανθάτης πέτυχαν 2-0 εκτελώντας εύστοχα πέναλτι στο 12ο και στο 19ο λεπτό αντίστοιχα. Ο Βρουσάι, που υπέγραψε την Παρασκευή (30/9) επαγγελματικό συμβόλαιο, είχε πραγματοποιήσει το 3-0 στο ημίωρο.

Δευτερόλεπτα αργότερα, ακολούθησε το δεύτερο προσωπικό γκολ από τον Ανδρούτσο (31’), ενώ ο Βρουσάι σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς στο 35ο λεπτό για το 5-0.

Ο Κηπουρός έδωσε ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις θριάμβου για το 4-0 στο 44’, ενώ ο Ανδρούτσος εκτέλεσε το τρίτο πέναλτι στο ματς φτάνοντας ταυτόχρονα σε επίτευξη χατ τρικ στο 45ο λεπτό.

Με 10 ποδοσφαιριστές έμεινε ο Ολυμπιακός διότι ο Λάμπρου αποχώρησε τραυματίας μετά από σύγκρουση με τον Τάμπα στο 70’, ενώ είχαν ήδη ολοκληρωθεί οι αλλαγές.

Έτσι, ο Ολυμπιακός «έπιασε» στην πρώτη θέση τους Πανιώνιο και Παναθηναϊκό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αγγελόπουλος, Πανάγου, Φουάσης (54’ Τασιούλης), Νικολάου, Τόλι, Λάμπρου, Μανθάτης (66’ Καπετσής), Μεγαρίτης (46’ Ξενιτίδης), Ανδρούτσος, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Τάμπας (75’ Λουκάς), Ψανής (46’ Βαφειάδης), Κοφσανίδης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης (33’ Γιαννούτσος), Λίτσι, Σπηλιώτης, Τσέλιος, Αντωνίου.