26/04/2024
ΧΑΝΙΑ | Σάββατο 27 Αυγούστου 2016 - 22:20

Τριάρα ο Κισσαμικός

Η ομάδα του Μπαξεβάνου δεν βρήκε αντίσταση κόντρα στον Άρη Σούδας, τον οποίο νίκησε με 3-0

Να τεστάρει τους παίκτες του με ένα ακόμη φιλικό και να τους δώσει λεπτά συμμετοχής προκειμένου να βρουν ρυθμό ήθελε ο Σπύρος Μπαξεβάνος το Σάββατο (27/8) στο ματς στη Σούδα κόντρα στον τοπικό Άρη.

Ο Κισσαμικός δεν βρήκε ιδιαίτερη αντίσταση απέναντι σε έναν υποδεέστερο αντίπαλο και έτσι νίκησε με 3-0 έχοντας και αρκετές ακόμη τελικές.

Το 0-1 έγινε μόλις στο 10'. Οι παίκτες του Μπαξεβάνου άλλαξαν ωραία την μπάλα και ο Τσοντάκης με ωραίο σουτ βρήκε δίχτυα. Μόνιμη απειλή ήταν στα επόμενα λεπτά ο Μάντζης, ο οποίος ήταν και εκείνος που έδωσε την ασίστ στο πρώτο γκολ.

Το δεύτερο τέρμα μπήκε στο 43', με τον Παντελάκη, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Θέου, να σκοράρει. Ο Άρης Σούδας δυσκολευόταν να αντιδράσει και αυτό φάνηκε και στη συνέχεια, αφού δεν έκανε φάσεις. Αντιθέτως, δεχόταν τη μία μετά την άλλη και στο 84' έγινε και το 0-3 με σουτ του Κόκε.

ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ (Γιώργος Κόλτζος): Βροντάκης, Σκαλέρης (40’ Φέζγκα), Αρτσιδάκης, Δ. Τερεράκης, Μπακογιάννης, Δοντσίδης, Βαρδάκης, Μιχαλόπουλος, Τσέκοβ, Γαλανάκης, Κλωθάκης (53’ Στρατουδάκης).

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (60’ Πολίτης), Παγώνης (83’ Φυντικάκης), Παντελάκης (60’ Σταθάκης), Ενγκουέμ, Τσερκέζος (60’ Κουρέλλας), Αντωνιάδης, Σελινιωτάκης, Πέεφ (73’ Τιάγκο Σίλβα), Θέος (73’ Κίκε), Τσοντάκης, Μάντζης (73’ Μίλιτς).