24/04/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2019 - 02:01

Συνεχίζουν να καλπάζουν Κηφισιά και Φωστήρας

Γκέλαρε ανώδυνα ο Παπάγος * Νίκη για τον Κένταυρο Βριλησσίων * Συντριβή για το Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (2-3/2) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 18ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (2-3/2) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά φαίνεται να καπαρώνει πρόωρα τον τίτλο, καθώς πήρε το διπλό με 2-0 επί των Τραχώνων και με 47 βαθμούς ξέφυγε στο +10 από τον Αθηναϊκό, που έχασε με 2-1 από τον Γ.Σ. Αργυρούπολης.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας άφησε με τη σειρά του πολύ πίσω τον Χολαργό, καθώς τον κέρδισε με 3-0 κι έχει 49 βαθμούς έναντι 40 του αντιπάλου του.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο πρωτοπόρος Παπάγος γκέλαρε στην έδρα του Κολωνού (1-1), αλλά αύξησε στο +3 τη διαφορά του από την Κηπούπολη, που ηττήθηκε με 3-0 από την Αλσούπολη (42 βαθμοί ο Παπάγος, 39 η Κηπούπολη).

Στον 2ο όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων διατήρησε το +4 από τα Μελίσσια (43 βαθμοί έναντι 39), κερδίζοντας εκτός έδρας τον Ατρόμητο Μεταμόρφωσης με 3-0.

Τέλος, στον 3ο όμιλο το Καματερό γνώρισε βαριά ήττα με 5-3 από την Αγία Ελεούσα και η Λυκόβρυση, που επιβλήθηκε της Τερψιθέας με 2-0, δεν έχασε την ευκαιρία να το πιάσει στην κορυφή και τους 41 βαθμούς.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Γ.Σ. Αργυρούπολης - Αθηναϊκός 2-1, Τράχωνες - Κηφισιά 0-2, Άρης Πετρoύπολης - Μικρασιατικός ΑΝΑΒΟΛΗ, Απόλλων Χαλανδρίου - Θύελλα Αγίου Δημητρίου 0-2, Πετράλωνα - Ηλιούπολη 3-0, Δόξα Βύρωνα - Παλαιό Φάληρο 1-3, Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο 1-1, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-1

2ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Σούρμενα - Α.Ο. Ιλίου 0-3, Ιάσων - ΠΑΟ Ρουφ 1-2, Ήφαιστος Περιστερίου - Διάνα Ηλιούπολης 1-0, Φωστήρας Ηλιούπολης - Α.Ο. Περιστερίου 2-2, Άγιαξ Ταύρου - Ολυμπιακός Λιοσίων 2-1, Φωστήρας - Χολαργός 3-0, Χαϊδάρι - Χαλάνδρι 2-2, Πανερυθραϊκός - Νέα Ιωνία 0-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Αλσούπολη - Κηπούπολη 3-0, ΑΟΝ Αργυρούπολης - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 1-3, Άρης Χολαργού - Ψυχικό 1-2, Κολωνός - Παπάγος 1-1, ΑΟΝΦ Άτταλος - Ατρόμητος Χαλανδρίου 2-0, Χρυσούπολη - Αστέρας Ζωγράφου 0-5, Φοίνικας Περιστερίου - Αθηναΐδα 1-0, Ηρακλής Περιστερίου - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 1-3

2ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Αίμος Πετρούπολης - Ιεράπολη 3-0, Α.Ο. Βύρων - Μελίσσια 1-2, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης - Κένταυρος Βριλησσίων 0-3, Εθνικός Αστέρας - Α.Ε. Μεταμόρφωσης 1-2, Νεοπεντελικός - Πεύκη 0-4, Υμηττός - Κοψαχείλα 2-3, Άγιος Θωμάς - Ελευθερούπολη 2-0, Άμιλλα Περιστερίου - Ποσειδών Γλυφάδας 1-0

3ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Γκυζιακός - Θρίαμβος Αθηνών 3-0, Λυκόβρυση - Τερψιθέα 2-0, Νίκη Αλίμου - Βριλήσσια 0-5, Παράδεισος - Γαλάτσι 0-2, Κηφισιά 2010 - Άγιος Δημήτριος 2-1, Αγία Ελεούσα - Καματερό 5-3, Γλυφάδα - Λαύρα Αργυρούπολης 3-2, Ζέφυρος Αιγάλεω - Ανθούπολη 0-3

Μοιραστείτε το: