25/04/2019
Στα... αλώνια | Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019 - 02:01

Δεν έχουν αντίπαλο Κηφισιά και Φωστήρας

Σαρωτικός ο Παπάγος * Τρίποντα για Κένταυρο Βριλησσίων και Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (19-20/1) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (19-20/1) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά πήρε επιβλητικό διπλό με 4-0 κόντρα στον Απόλλωνα Χαλανδρίου, έφτασε τους 41 βαθμούς και ξέφυγε στο +7 από τον Αθηναϊκό, που περιορίστηκε στο εκτός έδρας 1-1 με τον Άρη Πετρούπολης.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας νίκησε 3-0 τον Α.Ο. Περιστερίου, μετρώντας 43 πόντους στην κορυφή και διατηρώντας το +6 από τον Χολαργό (0-1 το Χαλάνδρι).

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος διέσυρε με 0-7 τη Χρυσούπολη κι έχει 38 βαθμούς στην 1η θέση έναντι 36 της Κηπούπολης, που πήρε το διπλό με 3-0 ενάντια στον Άρη Χολαργού.

Στον 2ο όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων κέρδισε εκτός έδρας τον Νεοπεντελικό με 2-0 και με 37 πόντους άφησε πίσω του 4 βαθμούς τον Ατρόμητο Μεταμόρφωσης και τα Μελίσσια, ενώ στον 3ο όμιλο το Καματερό είναι πλέον στο +3 από τη Λυκόβρυση (0-1 τη Λαύρα Αργυρούπολης το Καματερό και 38 βαθμοί, εντός έδρας 2-2 για τη Λυκόβρυση με την Ανθούπολη και 35 βαθμοί).

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Τράχωνες - Θρίαμβος Χαϊδαρίου 1-0, Άρης Πετρούπολης - Αθηναϊκός 1-1, Απόλλων Χαλανδρίου - Kηφισιά 0-4, Πετράλωνα - Μικρασιατικός 4-0, Δόξα Βύρωνα - Θύελλα Αγίου Δημητρίου 1-2, Αγία Παρασκευή - Ηλιούπολη 3-0, Ηράκλειο - Παλαιό Φάληρο 0-1, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου - Γ.Σ. Αργυρούπολης 1-1

2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Ιάσων - Νέα Ιωνία 0-0, Ήφαιστος Περιστερίου - Α.Ο. Ιλίου 4-0, Φωστήρας Ηλιούπολης - ΠΑΟ Ρουφ 0-1, Άγιαξ Ταύρου - Διάνα Ηλιούπολης 1-2, Φωστήρας - Α.Ο. Περιστερίου 3-0, Χαϊδάρι - Ολυμπιακός Λιοσίων 4-1, Χαλάνδρι - Χολαργός 0-1, Πανερυθραϊκός - Σούρμενα 1-0

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (16η αγωνιστική)

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΠΑΟΚ Ζωγράφου 0-0, Άρης Χολαργού - Κηπούπολη 0-3, Κολωνός - Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 1-2, ΑΟΝΦ Άτταλος - Ψυχικό 1-4, Χρυσούπολη - Παπάγος 0-7, Φοίνικας Περιστερίου - Ατρόμητος Χαλανδρίου 6-0, Αθηναΐδα - Αστέρας Ζωγράφου 0-1, Ηρακλής Περιστερίου - Αλσούπολη 0-2

2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Α.Ο. Βύρων - Ποσειδών Γλυφάδας 2-0, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης - Ιεράπολη 4-1, Εθνικός Αστέρας - Μελίσσια 1-1, Νεοπεντελικός - Κένταυρος Βριλησσίων 0-2, Υμηττός - Α.Ε. Μεταμόρφωσης 1-2, Άγιος Θωμάς - Πεύκη 1-0, Ελευθερούπολη - Κοψαχείλα 0-2, Άμιλλα Περιστερίου - Αίμος Πετρούπολης 1-2

3ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Λυκόβρυση - Ανθούπολη 2-2, Νίκη Αλίμου - Θρίαμβος Αθηνών 0-5, Παράδεισος - Τερψιθέα 1-1, Κηφισιά 2010 - Βριλήσσια 1-1, Αγία Ελεούσα - Γαλάτσι 1-1, Γλυφάδα - Άγιος Δημήτριος 0-3, Λαύρα Αργυρούπολης - Καματερό 0-1, Ζέφυρος Αιγάλεω - Γκυζιακός 2-5

Μοιραστείτε το: