13/12/2018
Στα... αλώνια | Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018 - 02:15

Κέρδισε και είναι πρώτη η Κηφισιά

Άλλο ένα τρίποντο για τον Φωστήρα * Νίκες και για Παπάγο, Μελίσσια και Καματερό * Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου (24-25/11) σε Α' και Β' Αθηνών

Με τις αναμετρήσεις της 10ης αγωνιστικής σε Α' και Β' κατηγορία συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο (24-25/11) το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών.

Στον 1ο όμιλο της Α' Αθηνών η Κηφισιά (ΦΩΤΟ) νίκησε 2-1 την Ηλιούπολη και με 23 βαθμούς άφησε πίσω της το Ηράκλειο στους 22 πόντους, το οποίο «κόλλησε» στο εκτός έδρας 0-0 με τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου.

Για τον 2ο όμιλο ο Φωστήρας πήρε το διπλό με 3-0 επί του Ιάσωνα και με 25 βαθμούς κράτησε το +2 από τον Χολαργό, που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Α.Ο. Ιλίου με 3-1.

Σε ό,τι αφορά τον 1ο όμιλο της Β' Αθηνών, ο Παπάγος έφτασε τους 25 βαθμούς με το 0-3 επί του Ψυχικού, όντας στο +4 από τον ΑΟΝ Αργυρούπολης (1-0 τη Χρυσούπολη) και την Κηπούπολη (5-2 τον Αστέρα Ζωγράφου.

Στον 2ο όμιλο τα Μελίσσια επικράτησαν 1-0 της Πεύκης και με 24 πόντους είναι στο +1 από τον Κένταυρο Βριλησσίων, που ξεπέρασε με 2-1 το εμπόδιο της Α.Ε. Μεταμόρφωσης, ενώ στον 3ο όμιλο το Καματερό οδηγεί την κούρσα με 22 βαθμούς κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-0 τον Θρίαμβο, με την Ανθούπολη και τη Λυκόβρυση να ακολουθούν στους 21, μαζί στη 2η θέση.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Α' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Γ.Σ. Αργυρούπολης - Αγία Παρασκευή 1-2, Θρίαμβος Χαϊδαρίου - Ηράκλειο 0-0, Αθηναϊκός - Παλαιό Φάληρο 0-0, Κηφισιά - Ηλιούπολη 2-1, Μικρασιατικός - Θύελλα Αγίου Δημητρίου 1-0, Τράχωνες - Δόξα Βύρωνα 0-0, Άρης Πετρούπολης - Πετράλωνα 2-1, Δάφνη Παλαιού Φαλήρου - Απόλλων Χαλανδρίου 0-2

2ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Σούρμενα - Χαϊδάρι 2-4, Νέα Ιωνία - Χαλάνδρι 1-1, Α.Ο. Ιλίου - Χολαργός 1-3, ΠΑΟ Ρουφ - Ολυμπιακός Λιοσίων 1-4, Διάνα Ηλιούπολης - Α.Ο. Περιστερίου 2-0, Ιάσων - Φωστήρας 0-3, Ήφαιστος Περιστερίου - Άγιαξ Ταύρου 2-1, Πανερυθραϊκός - Φωστήρας Ηλιούπολης 0-1

Β' ΑΘΗΝΩΝ

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Αλσούπολη - Φοίνικας Περιστερίου 1-0, ΠΑΟΚ Ζωγράφου - Αθηναΐδα 1-0, Κηπούπολη - Αστέρας Ζωγράφου 5-2, Ελπίδα Αγίων Αναργύρων - Ατρόμητος Χαλανδρίου 2-2, Ψυχικό - Παπάγος 0-3, ΑΟΝ Αργυρούπολης - Χρυσούπολη 1-0, Άρης Χολαργού - ΑΟΝΦ Άτταλος 0-2, Ηρακλής Περιστερίου - Κολωνός 0-3

2ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Αίμος Πετρούπολης - Άγιος Θωμάς 1-0, Ποσειδών Γλυφάδας - Ελευθερούπολη 1-0, Ιεράπολη - Κοψαχείλα 1-3, Μελίσσια - Πεύκη 1-0, Κένταυρος Βριλησσίων - Α.Ε. Μεταμόρφωσης 2-1, Α.Ο. Βύρων - Υμηττός 1-1, Ατρόμητος Μεταμόρφωσης - Νεοπεντελικός 1-0, Άμιλλα Περιστερίου - Εθνικός Αστέρας 1-2

3ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Γκυζιακός - Γλυφάδα 2-0, Ανθούπολη - Λαύρα Αργυρούπολης 3-0, Θρίαμβος Αθηνών - Καματερό 0-2, Τερψιθέα - Άγιος Δημήτριος 0-2, Βριλήσσια - Γαλάτσι 2-0, Λυκόβρυση - Αγία Ελεούσα 3-1, Νίκη Αλίμου - Κηφισιά 2010 0-2, Ζέφυρος Αιγάλεω - Παράδεισος 1-3

Μοιραστείτε το: