02/05/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 29 Απριλίου 2023 - 15:51

Τρίποντο στο Σεραφείδειο για τον Ο.Φ. Ιεράπετρας

Οι Κρητικοί επικράτησαν της ΑΕΚ Β' με 1-0

Στα νικηφόρα αποτελέσματα γύρισε το Σάββατο (29/4) ο Ο.Φ. Ιεράπετρας, επικρατώντας με 1-0 της ΑΕΚ Β' στο Σεραφείδειο για την 22η αγωνιστική του 2ου (Νοτίου) ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Οι Κρητικοί έφτασαν τους 35 βαθμούς στην 4η θέση, με τους «κιτρινόμαυρους» να μετρούν 17 πόντους στην 11η θέση της κατάταξης.

Το α' ημίχρονο ήταν πολύ μέτριο, χωρίς αξιόλογες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τους φιλοξενούμενους να «χτυπούν» στο 63' και ήταν ο Μούλερ εκείνος που σκόραρε με πλασέ στην κίνηση μετά τη σέντρα του Μπλανκ Καζάου από δεξιά.

Οι παίκτες του Σωκράτη Οφρυδόπουλου προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της ισοφάρισης, αλλά στο 86' ο Κυρίτσης έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Γιώργου Σταμούλη, ενώ στo αμέσως επόμενο λεπτό ο ίδιος παίκτης αστόχησε από πλεονεκτική θέση και το 0-1 παρέμεινε έως το σφύριγμα της λήξης.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γιούργας του Συνδέσμου Κέρκυρας με βοηθούς τον Γάκο του Συνδέσμου Φθιώτιδας και τον Τσούκα του Συνδέσμου Αρκαδίας.

AEK B' (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Θεοχάρης, Σταμούλης, Κάτσικας, Λάτσι, Γεωργέας (81' Γ. Σταμούλης), Γερολέμου, Νούλας (46' Ρουκουνάκης, 54′ λ.τρ. Παρράς), Τζούντα Γκαρσία, Πιτιλάκος (63' Κορομηλάς), Μπότος, Απ. Χριστόπουλος (55' Κοσίδης).

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Βαγγέλης Στουρνάρας): Κυρίτσης, Καραγιάννης (71' Καραμπέτσος), Ντέτλερ, Στάμου, Ζήσης, Ίτσιος, Κατάλντι, Τσορνομάζ, Μούλερ (82' Παπαδάκης), Μπλανκ Καζάου (90' Κάρδαρης), Βουό.