19/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2023 - 16:44

Εξάρα στο ρελαντί η Κηφισιά

Γύρισαν στις νίκες οι πρωτοπόροι του 2ου ομίλου της SL2, 6-0 την Επισκοπή

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η Κηφισιά την Κυριακή (29/1) και μάλιστα εμφατικά, συντρίβοντας με 6-0 την Επισκοπή για τη 13η αγωνιστική του 2ου (Νοτίου) ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Έτσι, οι πρωτοπόροι της κατάταξης έφτασαν τους 34 βαθμούς στην κορυφή και βρίσκονται στο +7 από τον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ οι Ρεθυμνιώτες με μόλις 2 πόντους είναι στη 13η θέση.

Ο Μπαρμπόσα άνοιξε το σκορ στο γήπεδο της Ριζούπολης με σουτ στο 12', για ν' ακολουθήσει δύο λεπτά αργότερα το γκολ που σημείωσε ο Παυλάκης για το 2-0.

Στο 29' ήταν η σειρά του Τετέι να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ, με το τέταρτο γκολ να πετυχαίνει ο Ταλάλ στο 52ο λεπτό, ενώ το τρίποντο της ομάδας του Γιώργου Πετράκη απέκτησε θριαμβευτικές διαστάσεις στα τελευταία λεπτά.

Στο 88' ο Γκίνη με κεφαλιά έγραψε το 5-0 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καλλέργης με σουτ στο 90'+2.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν o Κουκουλάς του Συνδέσμου Λέσβου με βοηθούς τον Ψύλλο του Συνδέσμου Λέσβου και την Παπαδοπούλου του Συνδέσμου Μακεδονίας.

KHΦΙΣΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Μπαρμπόσα, Σωτηράκος, Προβυδάκης (46' Παναγιώτου), Ταλάλ (54' Δημοσθενιάδης), Πέιος, Παυλάκης, Πρίτσας, Τετέι, Αντερέγκεν.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κώστας Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Σκεντεράι, Κώτσιος, Παπαδόπουλος, Βουκελάτος, Εμπουέλε (53' Αραμπατζής), Σταθόπουλος (53' Τζωρτζινάκης).