07/05/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2022 - 19:23

Άνετη και ωραία η Ηλιούπολη

Πρώτη νίκη στον 2ο όμιλο της Σούπερ Λίγκας 2, 3-0 τον Ηρόδοτο

Εύκολα ήρθε την Κυριακή (20/11) για την Ηλιούπολη η πρώτη της νίκη στο 2ο (Νότιο) όμιλο της Σούπερ Λίγκας 2, επικρατώντας εντός έδρας του Ηροδότου με 3-0 για την 3η αγωνιστική.

Έτσι, η ομάδα του Νίκου Παντελή με 4 βαθμούς είναι μόνη στην 6η θέση, με τους Κρητικούς να γνωρίζουν τρίτη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ δεν έχουν πετύχει ούτε ένα γκολ μέχρι στιγμής.

Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη του αγώνα, ο Γκοτσούλιας στο 7' έπιασε το δυνατό σουτ εκτός περιοχής κι έφυγε λίγο άουτ η μπάλα, με τους φιλοξενούμενους ν' απειλούν στο 35' και με τον Περιστερίδη να εξουδετερώνει το πλασέ του Φαλκάο από πλεονεκτική θέση.

Στο 39' ο Βασιλείου με ωραίο σουτ εκτός περιοχής άνοιξε το σκορ, ενώ στο πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου ήταν η σειρά του Μπαστακού να σκοράρει με σουτ έξω από την περιοχή.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με σουτ ο Πολίμος στο 59' κι ενώ η μπάλα κόντραρε και στον Κριεζίου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν o Κουκουλάς του Συνδέσμου Λέσβου με βοηθούς τον Ψύλλο του Συνδέσμου Λέσβου και τον Χλεμπογιάννη του Συνδέσμου Φωκίδας.

HΛΙΟΥΠΟΛΗ (Νίκος Παντελής): Περιστερίδης, Πολίμος (84' Κωστόπουλος), Μπουσάι, Κρητικός (84' Ανδρέου), Moυριέλ, Γκοτσούλιας, Τσαφταρίδης (70' Ντίας), Τριανταφυλλάκος (77' Κρέτση), Βασιλείου, Μπαστακός, Χέμπερτ (70' Bάρκας)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Άλκης Πλουσής): Κρόστα, Μακρυδάκης, Ροκάκης, Ζιώγας, Γρηγορόπουλος (29' Κριεζίου), Σουρνάκης (58' Ρόσι), Mασάδο (37' Φουάσης), Χαλκιαδάκης, Φράγκος (59' Γκίνη), Βρεττός, Φαλκάο.