29/04/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022 - 17:03

Στο τέλος έγιναν όλα και ισόπαλος ο Ολυμπιακός Β' με την Επισκοπή

Στο 1-1 το ματς στο Ρέθυμνο με δύο γκολ από το 90' και μετά * Με 10 από το 57' οι «ερυθρόλευκοι»

Χωρίς νικητή έληξε το σαββατιάτικο (5/11) παιχνίδι στο ΔΑΚ Γάλλου ανάμεσα σε Επισκοπή και Ολυμπιακό Β', που έμειναν στο ισόπαλο 1-1 για την πρεμιέρα του 2ου (Νοτίου) ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Το ματς στο Ρέθυμνο αποδείχθηκε συγκλονιστικό στα τελευταία λεπτά, μια και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 90' με σουτ του Χοβανισιάν, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» απέφυγαν την ήττα με το σουτ του Κατσουλίδη στο 90'+3, που βρήκε δίχτυα από κοντά ύστερα από ασταθή απόκρουση του Καλογεράκη σε εκτέλεση φάουλ του Λιάτσου.

Στο α' ημίχρονο ο Βοΐλης στο 19' έκανε το πλασέ και απέκρουσε σωτήρια ο Καλογεράκης, με τους Κρητικούς ν' απειλούν από την πλευρά τους στο 39', όταν ο Παπαδόπουλος έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Σταθόπουλος έπιασε την κεφαλιά-ψαράκι, για να φύγει ελάχιστα άουτ η μπάλα.

Στο 50' ο Νταμπό έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Λάμτσε και ο Καλογεράκης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Καράκουτης πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Μαρίνο και πάνω στη γραμμή έδιωξε την μπάλα ο Πολίτης.

Στο 57' ο Μαυρουδής αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο Ολυμπιακός Β' έμεινε με 10 παίκτες, ωστόσο κατάφερε τελικά να πάρει το Χ στην έδρα της ομάδας του Σάκη Παπαβασιλείου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν o Κρασαγάκης του Συνδέσμου Ηρακλείου με βοηθούς την Κομισοπούλου του Συνδέσμου Χανίων και τον Μάτσα του Συνδέσμου Ηρακλείου.

Κίτρινες: 72' Λάμτσε - 25' Μαυρουδής.

Kόκκινες: 57' Μαυρουδής.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Σάκης Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Πολίτης, Κούτσιας, Κεφαλάς, Λάμτσε, Σαμουκασόβι (59' Κρίκλοου), Σκεντεράι (84' Nταμπίζας), Παπαδόπουλος (73' Αμπαφού), Εμπουέλε, Σταθόπουλος (73' Βουκελάτος), Χοβανισιάν.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β' (Γιάννης Οκκάς): Στουρνάρας, Νίκολιτς (87' Κατσουλίδης), Αποστολόπουλος (87' Κεραμιδάς), Χρυσόπουλος, Kινκουέ, Μαυρουδής, Κωστή (87' Λιάτσος), Νταμπό, Μαρίνος (72' Koυτσίδης), Καράκουτης (60' Τσέλιος), Βοΐλης.