25/04/2024
ΑΕΚ Β’ | Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022 - 23:14

Ισόπαλη με Εθνικό η ΑΕΚ Β'

Στο φιλικό 2-2 έμειναν οι «κιτρινόμαυροι» και οι Πειραιώτες

Στο ισόπαλο 2-2 με τον Εθνικό έμεινε το Σάββατο (24/9) η ΑΕΚ Β', σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στα Σπάτα.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο 6' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάμιου και με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε για τους «κιτρινόμαυρους» ο Ευθύμης Χριστόπουλος στο 58ο λεπτό.

Στο 90' ο Δώδας σημείωσε το 1-2, ωστόσο η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου απέφυγε την ήττα με το εύστοχο πέναλτι του Γερολέμου ένα λεπτό αργότερα, πέναλτι που κέρδισε ο Σπυριδάκης.

ΑΕΚ Β' (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ (46' Αγγελόπουλος, 80' Μαρίνης), Σταμούλης, Κάτσικας, Χριστοφιλόπουλος, Παρράς, Ρουκουνάκης (46' Πιτιλάκος), Γερολέμου, Γεωργέας (46' Σπυριδάκης), Κορομηλάς (62' Λέλεκας) Πανεράς, Ε. Χριστόπουλος (82' Νούλας).

ΕΘΝΙΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας-Νεκτάριος Πανταζής): Κούμπουλας (60' Πίνης), Παπαγγελής (60' Πλουμάτος), Ζωγραφάκης, Βασιλείου, Νικολόπουλος, Παπαγεωργίου, Δρόσης (60' Δώδας), Ντάφλας (85' Γιαννόπουλος), Σάμιος (85' Καλύβας), Διάκος (70' Κώστας), Νταλακούρας (72' Θεοδώρου).