02/05/2024
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2022 - 19:51

Φιλική νίκη στα τελευταία λεπτά για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Οι Ηπειρώτες επικράτησαν της Βέροιας με 3-1

Τη νίκη με 3-1 επί της Βέροιας πήρε την Πέμπτη (22/9) ο ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλική αναμέτρηση στο Πανηπειρωτικό.

Οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ στο 13' με σουτ του Σταματελόπουλου, για να ισοφαρίσει στο 53ο λεπτό ο Φασίδης με πλασέ για τη «Βασίλισσα του Βορρά».

Στο 76' ακυρώθηκε γκολ του Κύρκου για επιθετικό φάουλ που έκανε ο Φοφανά, αλλά επτά λεπτά αργότερα η ομάδα του Θανάση Στάικου έφτασε στο 2-1 με ωραίο σουτ του Ροσέρο.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζίμας με σουτ στο 90', αξιοποιώντας τη σέντρα του Ροσέρο.

ΠΑΣ ΓIANNINA (Θανάσης Στάικος): Πριόρ (46' Αθανασίου), Σόρια (76' Α. Πήλιος), Ποζνάνσκι (46' Σ. Πήλιος), Μπακαδήμας (63' Κύρκος), Παντελάκης (46' Μπαγκαλιάνης), Λιάσος (87' Λώλης)(, Καραχάλιος (76' Τσίρης), Ριένστρα (46' Τζίμας), Μορέιρα (46' Φοφανά), Παμλίδης (46' Ροσέρο), Σταματελόπουλος (46' Μπάλαν).

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος (58' Βενετικίδης), Ντουμάνης (70' Μουχάλης), Παπαχρήστος, Στίκας (58' Χαϊκάλης), Μαραγκός, Μασούρας (46' Κατσούκης), Μπλέτσας (78' Γιαγτζίδης), Ιωάννου (58' Περδίκης), Φασίδης (65' Μπουόλι), Ορφανίδης (65' Ισαακίδης), Μπουκουβάλας (65' Δεμηρτζόγλου).

Πηγή ΦΩΤΟ: passports