25/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:49

Τριπλασίασαν τις νίκες τους οι Νέοι Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ και Ατρομήτου

Τι έγινε στην 5η «στροφή» του πρωταθλήματος Κ19

Το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λίγκας 1 έκαναν το Σαββατοκύριακο (17-18/9) οι Νέοι του Ολυμπιακού (ΦΩΤΟ), του ΠΑΟΚ και του Ατρομήτου.

Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν εκτός έδρας τον Άρη με 3-2 για την 5η αγωνιστική, με τον Προκοπίου ν' ανοίγει το σκορ στο 12' και τέσσερα λεπτά αργότερα σημείωσε το 0-2 ο Κουτσογούλας.

Ο Μπάκουλας στο 32ο λεπτό έγραψε το 0-3 και οι «κίτρινοι» μείωσαν στο β' ημίχρονο με δύο γκολ του Τανούλη στο 60' και το 66', ενώ ο ΠΑΟΚ πήρε το διπλό με 1-0 κόντρα στον ΟΦΗ χάρη σε γκολ του Γκιτέρσου στο 73'.

Ο Ατρόμητος επικράτησε με το ευρύ 4-0 της Λαμίας με δύο τέρματα του Τσαντίλα (62', 81') και από ένα των Αμπαρτζίδη (53') και Μπουρνέλη (82'), με τον πρωταθλητή Παναθηναϊκό να καταβάλει με 2-1 την αντίσταση του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Κύρκος στο 10' έδωσε προβάδισμα στους Ηπειρώτες, ισοφάρισε ο Μπιλάλ στο 23' και ο Βολάκης στο 89' λύτρωσε τους «πράσινους».

Η ΑΕΚ έχασε με 3-2 από τον Παναιτωλικό (7' Αναστασόπουλος, 8', 60' Μπρατσιώτης - 11' πέν. Χριστόπουλος, 66' Μούτσα), ο Βόλος νίκησε με 2-1 τον Ιωνικό (66' Νταϊλιάνι, 73' Παπαθανασίου - 85' Σπανός), ενώ Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0.