25/04/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2022 - 01:56

Ξεκίνησαν με «ντόρτια» οι Νέοι Παναθηναϊκού, Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ

Τρίποντα και για ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρα Τρίπολης και Ατρόμητο

Mε τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής ξεκίνησε το Σαββατοκύριακο (3-4/9) το πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λίγκας 1 και τόσο ο πρωταθλητής Παναθηναϊκός (ΦΩΤΟ) όσο και ο Ολυμπιακός με τον ΠΑΟΚ πέτυχαν εμφατικές νίκες.

Οι «πράσινοι» κέρδισαν εκτός έδρας τον Λεβαδειακό με 4-0 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βολάκη στο 20', τα δύο γκολ του Κυριόπουλου στο 27' και το 70' και το τέρμα που σημείωσε ο Νικολετόπουλος στο 71'.

Με 4-0 επικράτησαν του Ιωνικού και οι Νέοι του Ολυμπιακού στο γήπεδο του Ταύρου, με τον Μουζακίτη ν' ανοίγει το σκορ στο 9' και τον Προκοπίου να γράφει το 2-0 στο 30', ενώ ακολούθησαν τα γκολ των Παπακανέλλου στο 49ο λεπτό και Χαράλαμπου Κωστούλα στο 79'.

Στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ο ΠΑΟΚ σάρωσε τον Άρη με 4-1 στην Πυλαία, έχοντας κλείσει το α' ημίχρονο στο 0-4 με δις σκόρερ τον Σμυρλή στο 2' και το 24', ενώ το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν επίσης ο Τζίμας στο 29' και ο Τσίκος στο 39', για να μειώσει για τους «κίτρινους» ο Χατζηιωάννου στο 58ο λεπτό.

Στο Γαλάτσι ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε την ΑΕΚ με 2-1, η οποία προηγήθηκε στο 15' με τον Πάπα, αλλά ο Σάλο έβαλε και τα δύο γκολ των Ηπειρωτών στο 54' και το 84'.

Διπλό πήρε και ο Αστέρας Τρίπολης με 1-0 κόντρα στη Λαμία και σκόρερ τον Κωστέα στο 78', Βόλος και ΟΦΗ έμειναν στο ισόπαλο 1-1, ενώ στο Περιστέρι ο Ατρόμητος με γκολ του Τσαντίλα στο 45' και το 66' επιβλήθηκε του Παναιτωλικού με 2-1, για τον οποίο είχε πετύχει το 0-1 ο Μπρατσιώτης στο 30'.