18/04/2024
ΠΑΟΚ | Σάββατο 13 Αυγούστου 2022 - 22:08

ΠΑΟΚ: Ξεχώρισαν οι επιθετικοί ενάντια στον Βόλο

Οι «ασπρόμαυροι» κέρδισαν σε φιλικό παιχνίδι με 3-1

Tη νίκη με 3-1 κόντρα στον Βόλο πήρε ο ΠΑΟΚ στο φιλικό ματς που έγινε το Σάββατο (13/8) στην Τούμπα.

Ο Μπίσεσβαρ άνοιξε το σκορ στο 20' με πλασέ ύστερα από ασίστ του Μπράντον Τόμας, με τον Ολιβέιρα να σημειώνει στο 54' το δεύτερο γκολ της ομάδας του Ραζβάν Λουτσέσκου με μονοκόμματο σουτ, αξιοποιώντας την πάσα του Ελ Καντουρί.

Για τους Θεσσαλούς μείωσε στο 65' με ωραίο σουτ ο Πάολο Φερνάντες, που δείχνει αρκετά φορμαρισμένος τη δεδομένη χρονική στιγμή, ενώ η επικράτηση των «ασπρόμαυρων» ολοκληρώθηκε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούτσια στις καθυστερήσεις.

Κοινώς, ο Λουτσέσκου πήρε πράγματα και από τους τρεις επιθετικούς που έχει στη διάθεσή του και αυτό, βέβαια, μόνο χαμόγελα μπορεί να του φέρνει.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Τσαούσης, Ίνγκασον, Κάργας, Σβαμπ, Ντάγκλας Αουγκούστο, Τιάγκο Ντάντας, Μπίσεσβαρ, Νάρεϊ, Μπράντον Τόμας.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον (82' Παναγιώτου), Κουλιεράκης, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Φιλίπε Σοάρες, Ελ Καντουρί (75' Κουαλιάτα), Νάρεϊ (61′ Α. Ζίβκοβιτς), Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα (75′ Κούτσιας).