28/03/2024
Πρωτάθλημα | Σάββατο 13 Νοεμβρίου 2021 - 17:39

Xωρiς νίκη παρέμεινε ο ΠΑΟΚ Β'

Σκόραρε ο Ίνγκασον, αλλά ο Πανσερραϊκός έφυγε με το 1-1 από το γήπεδο του Μακεδονικού

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν το Σάββατο (13/11) ο ΠΑΟΚ Β' και ο Πανσερραϊκός στο γήπεδο του Μακεδονικού για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Σούπερ Λίγκας 2.

Έτσι, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία παρέμεινε δίχως νίκη, αφού είχε προηγηθεί η ήττα της πρεμιέρας από τον Ολυμπιακό Β', και με 1 βαθμό είναι στη 12η θέση, με τα «λιοντάρια» από την πλευρά τους να μετρούν 2 πόντους στην 4η θέση.

Οι Σερραίοι άνοιξαν το σκορ στο 27', όταν ο Κανίς με διαγώνιο σουτ αξιοποίησε το γύρισμα του Κόντσι κι ενώ στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου απείλησαν δις για το 0-2.

Ωστόσο, τόσο στο 50' όσο και στο 51' ο Ταλιχμανίδης έδειξε τα αντανακλαστικά του στις προσπάθειες των Μαρκιόνι και Ανάκογλου αντίστοιχα, για να φανούν πιο αποτελεσματικοί οι «ασπρόμαυροι» στο 52' και ήταν ο Ίνγκασον αυτός που με κεφαλιά βρήκε δίχτυα μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Γαϊτανίδης.

Ο Ισλανδός στόπερ, λοιπόν, έπαιξε σε δεύτερο σερί αγώνα με τη δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ και σκόραρε, με τους Θεσααλονικείς να ψάχνουν και το 2-1 για την ανατροπή, αλλά Σπυρίδης και Γκορντεζιάνι δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που είχαν.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσέτσιλας του Συνδέσμου Γρεβενών με βοηθούς τον Πραχάλη του Συνδέσμου Κοζάνης και τον Κουβαλάκη του Συνδέσμου Δράμας.

ΠΑΟΚ Β' (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Ίνγκασον, Καλουτσικίδης (80' Πανίδης), Γιαξής, Σαλαμούρας (80' Τσοπούρογλου), Χατζηστραβός, Κουλούρης (70' Τζίμας), Γαϊτανίδης (65' Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (80' Μελετίδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ζεράρ Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρκιόνι (68' Θεοδωρίδης), Ανάκογλου, Κανίς, Μέσι (68' Έπας), Κόντσι.