28/03/2024
Αγγλία | Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 - 00:03

Εκτός έδρας τρίποντα για Τότεναμ και Γουέστ Χαμ

Νίκησαν Νιούκαστλ (2-3) και Έβερτον (0-1) αντίστοιχα

Με νίκες των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε την Κυριακή (17/10) η 8η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Η Τότεναμ κέρδισε με 3-2 τη Νιούκαστλ στο «Σεντ Τζέιμς'ς Παρκ» και με 15 βαθμούς είναι στην 5η θέση, με τον Γουίλσον να ανοίγει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά τα «σπιρούνια» έκλεισαν το α' ημίχρονο στο 1-3 με γκολ των Ντομπελέ στο 17', Κέιν στο 22' και Σον στο 45'+4, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα με το αυτογκόλ του Ντάιερ στο 89ο λεπτό.

Η Γουέστ Χαμ, από την πλευρά της, νίκησε με 1-0 την Έβερτον στο «Γκούντισον Παρκ» με γκολ του Ογκμπόνα στο 74', με τα «σφυριά» και τα «ζαχαρωτά» να ισοβαθμούν στους 14 πόντους (7οι οι Λονδρέζοι και 8η η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ).

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Σάββατο (16/10)

Γουότφορντ - Λίβερπουλ 0-5 (9' Mανέ, 37', 52', 90'+1 Φιρμίνο, 54' Σαλάχ)

Άστον Βίλα - Γουλβς 2-3 (48' Ινγκς, 68' ΜακΓκιν - 80' Σαΐς, 85' Κόαντι, 90'+5 Νέβες)

Λέστερ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-2 (31' Τίλεμανς, 78' Σογιουντσού, 83' Βάρντι, 90'+1 Ντάκα - 19' Γκρίνγουντ, 82' Ράσφορντ)

Μάντσεστερ Σίτι - Μπέρνλι 2-0 (12' Μπερνάρντο Σίλβα, 70' Ντε Μπρόινε)

Νόριτς Μπράιτον 0-0

Σαουθάμπτον Λιντς 1-0 (53' Mπρόχα)

Μπρέντφορντ - Τσέλσι 0-1 (45' Τσίλγουελ)

Κυριακή (17/10)

Έβερτον - Γουέστ Χαμ 0-1 (74' Oγκμπόνα)

Νιούκαστλ - Τότεναμ 2-3 (2' Γουίλσον, 89' αυτ. Ντάιερ - 17' Ντομπελέ, 22' Κέιν, 45'+4 Σον)