20/04/2024
Μπάσκετ | Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021 - 22:15

Γύρισε στις νίκες το Λαύριο

Με καλή άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε το διπλό με 75-66 επί της Λάρισας

Σε τροχιά επιτυχιών επέστρεψε το Λαύριο στην Basket League, παίρνοντας το διπλό με 75-66 την Κυριακή (17/10) για την 3η αγωνιστική.

Mια νίκη αρκετά δύσκολη για την ομάδα του Χρήστου Σερέλη, που ήταν στο -3 στο τέλος του ημιχρόνου (38-35), ενώ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου οι Θεσσαλοί προηγούνταν με 57-50.

Ωστόσο, στην τελευταία περίοδο έπαιξαν εξαιρετική άμυνα οι φιλοξενούμενοι, δέχθηκαν μόλις 9 πόντους και με τον Κάρτερ κορυφαίο, που τελείωσε τον αγώνα με 19 πόντους, πήγαν το ρεκόρ τους στο 2-1.

Στο 1-2 η ομάδα του Νίκου Παπανικολόπουλου, που είχε πρώτο σκόρερ τον Χάντσον με 20 πόντους.

Tα δεκάλεπτα: 20-13, 38-35, 57-50, 66-75

ΛΑΡΙΣΑ (Παπανικολόπουλος): Γουάσινγκτον 8 (1), Χάντσον 20 (3), Θρετ 15 (2), Κρουμπάλι 12, Ζάρας 5 (1), Τσαϊρέλης 2, Βησσαρίου, Σπυρόπουλος, Σαχπατζίδης, Σπαν 4, Καράμπελας.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Λιούις 9, Κάρτερ 19 (3), Μουράτος 9 (1), Κακλαμανάκης 7, Γκόινς 2, Νικολαΐδης, Σμιθ 2, Αμίνου 6, Περσίδης 8 (1), Γερομιχαλός 13 (1).