28/03/2024
Αγγλία | Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2021 - 00:46

Δεν -Χ-άρηκε καμία

Νιουκάστλ και Λιντς αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 και έμειναν χωρίς νίκη μετά από 5 αγωνιστικές στην Πρέμιερ Λιγκ

Για ακόμη μία αγωνιστική καμία από τις δύο δεν τα κατάφερε... Νιουκάστλ και Λιντς έμειναν στο 1-1 και παρέμειναν πάρα πολύ χαμηλά στη βαθμολογία της Πρέμιερ Λιγκ, αφού δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης μετά από 5 αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι, αν και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 13’ με τον Ραφίνια, είδαν τις «καρακάξες» να απαντούν πριν από τον φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 44’, ο Σεντ-Μαξίμεν νίκησε τον γκολκίπερ της Λιντς ισοφαρίζοντας για το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ μιας και στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι παρά τις ευκαιρίες που δημιούργθηκαν.

Έτσι, η Νιουκάστλ έμεινε στην 18η θέση με δύο βαθμούς, ενώ η Λιντς έφτασε τους τρεις, όντας στην 16η θέση.