28/03/2024
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2021 - 20:39

Καλός ο Πανιώνιος

Φιλική επικράτηση με 1-0 ενάντια στον Διαγόρα * Είχαν και δοκάρι οι Νεοσμυρνιώτες

Τη νίκη με 1-0 επί του Διαγόρα πήρε την Κυριακή (12/9) ο Πανιώνιος σε φιλικό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη.

Οι «κυανέρυθροι» άνοιξαν το σκορ στο 11' με γκολ του Δρίτσα, ενώ στο 14' ο Σκαφίδας εξουδετέρωσε την κοντινή κεφαλιά του Σπάρταλη και απέτρεψε το 2-0.

Στο 41' οι γηπεδούχοι άγγιξαν ξανά ένα δεύτερο τέρμα, αλλά ο Λιούμης με πλασέ από δεξιά της περιοχής σημάδεψε το δεξί δοκάρι, ενώ οι Ροδίτες απείλησαν στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου με ένα καλό σουτ του Ζούνη, που ήταν για λίγο άστοχο.

Έπεσε σταδιακά ο ρυθμός λόγω των πολλών αλλαγών από τις δύο ομάδες και παρέμεινε το 1-0 μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Κραβαρίτης (46' Σταματόπουλος), Λάμψιας, Ζάχι, Ζούλιας, Καραβίδας, Μπρέγκου, Σπάρταλης, Δρίτσας, Λιούμης, Γροντής, Μούντριχας.

Έπαιξαν και οι: Σταμάτης, Νταλακούρας, Αργυρίου, Διονέλλης, Τσέργας, Μίχος, Καλομοίρης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Σκαφίδας, Τοπάλ, Τάτσης, Ρουγκάλας, Καρατάσιος (44' λ. τρ. Αλντάιρ), Γιώργου, Παπαδόπουλος, Πίσπας, Ντος Σαντος, Ζούνης, Λαμπίρης.

Έπαιξαν και οι: Σάιμπερτ, Κουιρουκίδης, Τόμας, Παραστατίδης, Πασαλιμανιώτης, Σεφκιέτ.