19/09/2021
ΛΑΜΙΑ | Κυριακή 25 Ιουλίου 2021 - 21:13

Ξεκίνησε με ισοπαλία η Λαμία

Φιλικό 2-2 για τους Φθιώτες ενάντια στον Εθνικό Άχνας

Στο ισόπαλο 2-2 με τον Εθνικό Άχνας έμεινε η Λαμία την Κυριακή (25/7) στο πρώτο φιλικό της παιχνίδι.

Ο Μιχάλης Γρηγορίου είχε την ευκαιρία να κάνει κάποιες πρώτες δοκιμές στην αναμέτρηση που έγινε στο «Αθ. Διάκος», με τα τέσσερα γκολ να σημειώνονται στο α' ημίχρονο.

Μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξαν το σκορ οι Φθιώτες με κεφαλιά του Τζανετόπουλου ύστερα από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Ταϊρόν, για να ισοφαρίσουν οι Κύπριοι με κεφαλιά του Ελία στο 13'.

Πήραν νέο προβάδισμα οι «κυανόλευκοι» με σουτ του Ελευθεριάδη στο 35', ο οποίος αξιοποίησε την κάθετη πάσα του Γκέντσογλου, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα με το γκολ του Ζάκπα στο 43'.

Η σύνθεση της Λαμίας: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Άνχελ Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκέντσογλου, Παλαβαντισβίλι, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς, Ταϊρόν, Μανούσος.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Βύντρα, Μαζουλουξής, Σαραμαντάς, Τρούμπουλος, Νούνιες, Καραμάνος, Μανουσάκης, Τσούκαλος, Mαργαρίτης, Nικολόπουλος.

Πηγή ΦΩΤΟ: lamiasports