21/09/2021
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ | Πέμπτη 22 Ιουλίου 2021 - 13:36

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών

Διαβάστε τη λίστα με όλα τα ονόματα με τις ελληνικές προκρίσεις

Η ώρα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες πλησιάζει. Από την Παρασκευή 23 Ιουλίου οι Έλληνες αθλητές θα ριχτούν στη μάχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.

Η ελληνική αποστολή αποτελούμενη από 83 αθλητές διεκδικεί με αξιώσεις αξιόλογες πορείες αλλά και μετάλλια. Πρώτος στη «μάχη» των φετινών Ολυμπιακών Αγώνων για την Ελλάδα, θα ριχτεί ο Στέφανος Ντούσκος στο μονό σκιφ στις 02:30 την Παρασκευή 23 Ιουλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι ημερομηνίες και οι ώρες των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο:

Παρασκευή 23 Ιουλίου

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 05:00

  • Ατομικό γυναικών: Αγώνες κατάταξης - Ευαγγελία Ψάρρα

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 - 04:10

  • Μονό σκιφ ανδρών: Προκριματικές σειρές - Στέφανος Ντούσκος
  • Μονό σκιφ γυναικών: Προκριματικές σειρές - Αννέτα Κυρίδου

Σάββατο 24 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30

  • 400μ μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Παπαστάμος
  • 100μ πεταλούδα γυναικών: Προκριματικές σειρές - Άννα Ντουντουνάκη

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 - 10:00

  • Προκριματικός ανδρών - Λευτέρης Πετρούνιας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 - 04:30

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ρεπεσάζ - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ρεπεσάζ - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Προκριματικές σειρές - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:00 - 12:15

  • Αγώνας ανδρών - Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 06:45

  • Μονό ανδρών: Προκριματικός γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 08:15 - 11:15

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

Διάρκεια αγώνων: 11:30 - 16:30

  • Μονό ανδρών: Πρώτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης

Κυριακή 25 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

  • 400μ. μικτή ατομική ανδρών: Τελικός - Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί - Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων:

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Απόστολος Χρήστου
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Συμμετοχή εθνικής ομάδας

Τένις

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Πρώτος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 - 6:50

  • Αγώνας ομίλου: Ουγγαρία - Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 10:00

  • Σκιτ ανδρών: Προκριματικός - Πρώτη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 10:30

  • Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Προκριματικός - Άννα Κορακάκη
  • Αεροβόλο πιστόλι γυναικών 10m: Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 - Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 05:40

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 25-32 - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 - 11:00

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (8 αγώνες) - Φένια Τζέλη
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (4 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (2 αγώνες) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 16:30

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ρεπεσάζ (2 αγώνες)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου) - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου - Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 - 11:45

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Δευτέρα 26 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04: 30 - 06:40

  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Τελικός - Άννα Ντουντουνάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Ημιτελικοί - Απόστολος Χρήστου (εφόσον προκριθεί)
  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός - Συμμετοχή εθνικής ομάδας (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Δεύτερος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς
  • Δεύτερος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 11:15

  • Σκιτ ανδρών: Προκριματικός - Δεύτερη ημέρα - Νίκος Μαυρομάτης
  • Σκιτ ανδρών: Τελικός - Νίκος Μαυρομάτης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 4-6 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 4-6 - Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 - Βασιλεία Καραχάλιου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 05:20

  • Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνα: 09:00 - 11:00

  • Αγώνας ανδρών - Περικλής Ηλίας

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 10:20

  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "64" - Δώρα Γκουντούρα
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "32" - Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των "16" - Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών προημιτελικοί - Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:00 - 16:10

  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών γύρος των ημιτελικοί - Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χάλκινου μεταλλίου - Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)
  • Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χρυσού μεταλλίου - Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 04:00 - 07:00

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γυρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
  • Μονό γυναικών: Δεύτερος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 8:30 - 11:30

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Τρίτη 27 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04:30 - 06:25

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Τελικός - Απόστολος Χρήστου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30

  • 800μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Δεύτερος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Τρίτος γύρος μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 8:00 - 10:50

  • Αγώνας ομίλου: Ιταλία - Ελλάδα

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 - 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "64" και φάση των "32" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 - 13:55

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "64" και φάση των "32" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΤΖΟΥΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 - 08:30

  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προκριματικός γύρος - Αλέξης Ντανατσίδης
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Προημιτελικοί - Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 11:00 - 13:50

  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ρεπεσάζ - Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Ημιτελικοί - Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο - Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -81 kg ανδρών: Τελικός - Αλέξης Ντανατσίδης (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 - 7:00

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 8:30 - 11:30

  • Μονό ανδρών: Τρίτος γύρος - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)
  • Μονό ανδρών: Γύρος των 16 - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:30 - 16:30

  • Μονό ανδρών: Γύρος των 16 - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 - Βασιλεία Καραχάλιου
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Ιωάννης Μιτάκης
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 - 04:00

  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 13-24 - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Δίκωπος γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)

Τετάρτη 28 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30

  • 200μ. μικτή ατομική ανδρών: Προκριματικός Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Παπαστάμος

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Τρίτος γύρος μονό ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Προημιτελικοί μονό γυναικών - Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Πρώτος γύρος μικτού - Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-9 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-9 - Κατερίνα Δίβαρη
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 - Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 - Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 - 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "64" και φάση των "32" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 - 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "64" και φάση των "32" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 - 05:40

  • Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

Διάρκεια αγώνα: 05:30 - 11:40

  • Ατομική χρονομέτρηση ανδρών - Πολυχρόνης Τζωρτζάκης

ΤΖΟΥΝΤΟ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 - 08:30

  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Προκριματικός γύρος - Ελισάβετ Τελτσίδου
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Προημιτελικοί - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 11:00 - 13:50

  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Ρεπεσάζ
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Ημιτελικοί - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Αγώνες για το χάλκινο μετάλλιο - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Κατηγορία -70 kg γυναικών: Τελικοί - Ελισάβετ Τελτσίδου (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 - 7:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 9:00 - 12:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 14:00 - 16:00

  • Μονό ανδρών: Προημιτελικοί - Παναγιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Πέμπτη 29 Ιουλίου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια Αγώνων: 04:30 - 07:10

  • 800μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός - Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος (εφόσον προκριθούν)
  • 200μ. μικτή ατομική ανδρών: Ημιτελικοί - Ανδρέας Βαζαίος, Απόστολος Παπαστάμος (εφόσον προκριθούν)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30

  • 4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές - Συμμετοχή εθνικής ομάδας

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Προημιτελικοί μονού ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Ημιτελικοί μονού γυναικών - Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Προημιτελικοί μικτού - Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 - Βύρωνας Κοκκαλάνης
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 - Κατερίνα Δίβαρη
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 - Βασιλεία Καραχάλιου
  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 - Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 - Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 - Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 12:20 - 15:10

  • Αγώνας ομίλου: Ελλάδα - Ιαπωνία

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 6:45

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Βολές ακριβείας - Άννα Κορακάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:30 - 05:50

  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Ζ (Θέσεις κατάταξης 31-32) - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Ζ (Θέσεις κατάταξης 31-32) - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός E (Θέσεις κατάταξης 25-30) - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός E (Θέσεις κατάταξης 25-30) - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Δίκωπος γυναικών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
  • Δίκωπος γυναικών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) - Χριστίνα Μπούρμπου - Μαρία Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία τους)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Δ (Θέσεις κατάταξης 19-24) - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Δ (Θέσεις κατάταξης 19-24) - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 - 07:25

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "64" και φάση των "32" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 10:00 - 12:40

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "64" και φάση των "32" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 9:00 - 11:00

  • Μονό ανδρών: Ημιτελικοί - Πανιώτης Γκιώνης (εφόσον προκριθεί)

Παρασκευή 30 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 09:00

  • 100μ. γυναικών: Πρώτος προκριματικός γύρος - Ραφαέλα Σπανουδάκη

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:00

  • Τριπλούν γυναικών: Προκριματικός γύρος - Βούλα Παπαχρήστου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:30

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές - Κριστιάν Γκολομέεβ

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 6:00 - 14:00

  • Ημιτελικοί μονού ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Ημιτελικοί μικτού - Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 3:00 - 11:00

  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Προκριματικός - Άννα Κορακάκη
  • Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Τελικός - Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 03:30 - 05:15

  • Ατομικό γυναικών: Φάση των "16" - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 08:45 - 11:20

  • Ατομικό γυναικών: Προημιτελικοί - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Ημιτελικοί - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Μικρός τελικός - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)
  • Ατομικό γυναικών: Τελικός - Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 - Βασιλεία Καραχάλιου
  • 470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 - Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
  • 470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 - Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Διάρκεια αγώνων: 02:45 - 04:55

  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Γ (Θέσεις κατάταξης 13-18) - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Γ (Θέσεις κατάταξης 13-18) - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12) - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)
  • Μονό σκιφ γυναικών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) - Αννέτα Κυρίδου (*ανάλογα με την πορεία της)
  • Μονό σκιφ ανδρών: Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) - Στέφανος Ντούσκος (*ανάλογα με την πορεία του)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Διάρκεια αγώνων: 14:00 - 16:10

  • Μονό ανδρών: Αγώνας χάλκινου μεταλλίου - Παναγιώτης Γκιώνης (εάν προκριθεί)
  • Μονό ανδρών: Αγώνας χρυσού μεταλλίου - Παναγιώτης Γκιώνης (εάν προκριθεί)

Σάββατο 31 Ιουλίου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 09:00

  • Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος - Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
  • Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος - Εμμανουήλ Καραλής, Κώστας Φιλιππίδης
  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος - Ελισσάβετ Πεσιρίδου

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:55

  • Μήκος ανδρών: Προκριματικός - Μίλτος Τεντόγλου
  • 100μ. γυναικών: Ημιτελικοί - Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ γυναικών: Τελικός - Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 04:30 - 06:20

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Ημιτελικοί - Κρίστιαν Γκολομέεβ (εφόσον προκριθεί)
  • 4Χ100μ. μικτή: Τελικός - Συμμετοχή εθνικής ομάδας (εφόσον προκριθεί)
ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 5:00 - 14:00

  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μονού ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μονού γυναικών - Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Τελικός μονού γυναικών - Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μικτού - Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 - Ιωάννης Μιτάκης
  • RS:X Γυναικών: Κούρσα μεταλλίων - Κατερίνα Δίβαρη (εφόσον προκριθεί)
  • RS:X Ανδρών: Κούρσα μεταλλίων - Βύρωνας Κοκκαλάνης (εφόσον προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων:

  • Αγώνας ομίλου: Νότια Αφρική - Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Έναρξη αγώνα: 05:30

  • Κατηγορία 96κ.: Θοδωρής Ιακωβίδης

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:10 - 06:00

  • Σφυροβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος - Σταματία Σκαρβέλη

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:55

  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Ημιτελικοί - Ελισσάβετ Πεσιρίδου (εφόσον προκριθεί)
  • Τριπλούν γυναικών: Τελικός - Βούλα Παπαχρήστου (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων:

  • 50μ. ελεύθερο ανδρών: Τελικός - Κριστιαν Γκολομέεβ (εφόσον προκριθεί)

ΤΕΝΙΣ

Διάρκεια αγώνων: 6:00 - 14:00

  • Τελικός μονού ανδρών - Στέφανος Τσιτσιπάς (εφόσον προκριθεί)
  • Αγώνας χάλκινου μεταλλίου μικτού - Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • Finn ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 - Ιωάννης Μιτάκης
  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 - Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 - Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη
  • Laser Radial γυναικών: Κούρσα μεταλλίων - Βασιλεία Καραχάλιου (εφόσον προκριθεί)

Δευτέρα 2 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03.00 - 05:55

  • Σφυροβολία ανδρών: Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης
  • Μήκος ανδρών: Τελικός - Μίλτος Τεντόγλου (εφόσον προκριθεί)
  • 200μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος - Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • 100μ. με εμπόδια γυναικών: Τελικός - Ελισσάβετ Πεσιρίδου (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 16:00

  • Επί κοντώ γυναικών: Προκριματικός γύρος - Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυργιακοπούλου, Ελένη Πολακ
  • 200μ. γυναικών: Ημιτελικοί - Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)
  • Δισκοβολία γυναικών: Τελικός - Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (εφόσον προκριθεί)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

Διάρκεια αγώνων: 11:00 - 16:40

  • Τελικός κρίκων ανδρών - Λευτέρης Πετρούνιας (αν προκριθεί)

ΠΟΛΟ

Διάρκεια αγώνων: 4:00 - 6:50

  • Αγώνας ομίλου: Ελλάδα - ΗΠΑ

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 - 15:45

  • Ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα προκριματικός - Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 06:00 - 12:00

  • 470 ανδρών: Ιστιοδρομίες 9-10 - Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής
  • 470 γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 - Αιμιλία Τσουλφά - Αριάδνη Σπανάκη

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 06:35

  • 110μ. με εμπόδια ανδρών: Προκριματικός γύρος - Κώστας Δουβαλίδης
  • Τριπλούν ανδρών: Προκριματικός γύρος - Δημήτρης Τσιάμης
  • 400μ. γυναικών: Προκριματικός γύρος - Ειρήνη Βασιλείου

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:55

  • Επι κοντώ ανδρών: Τελικός - Εμμανουήλ Καραλής, Κώστας Φιλιππίδης (εφόσον προκριθούν)
  • Σφυροβολία γυναικών: Τελικός - Σταματία Σκαρβέλη (εφόσον προκριθεί)
  • 200μ. γυναικών: Τελικός - Ραφαέλα Σπανουδάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 - 10:55

  • Finn ανδρών: Κούρσα μεταλλίων - Ιωάννης Μιτάκης

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 - 15:45

  • Ντουέτο: Τεχνικό πρόγραμμα - Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

Τετάρτη 4 Αυγούστου

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 06:25

  • 110μ. με εμπόδια ανδρών: Ημιτελικοί - Κώστας Δουβαλίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:30-16:00

  • 400μ. γυναικών: Ημιτελικοί - Ειρήνη Βασιλείου (εφόσον προκριθεί)
  • Σφυροβολία ανδρών: Τελικός - Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης (εφόσον προκριθούν)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Διάρκεια αγώνων: 08:30 - 10:55

  • 470 ανδρών: Κούρσα μεταλλίων - Παναγιώτης Μάντης - Παύλος Καγιαλής (εφόσον προκριθούν)
  • 470 γυναικών: Κούρσα μεταλλίων - Αιμιλία Τσουλφά, Αριάδνη Σπανάκη (εφόσον προκριθούν)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 - 15:45

  • Ντουέτο: Ελεύθερο πρόγραμμα τελικός - Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 03:00 - 09:05

  • Τριπλούν ανδρών: Τελικός - Δημήτρης Τσιάμης (εφόσον προκριθεί)
  • 110μ με εμπόδια ανδρών: Τελικός - Κώστας Δουβαλίδης (εφόσον προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 13:00 - 15:45

  • Επί κοντώ γυναικών: Τελικός - Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυριακοπούλου, Ελένη Πόλακ (εφόσον προκριθούν)

ΜΑΡΑΘΩΝΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνα: 00:30 - 03:10

  • 10km ανδρών - Άλκης Κυνηγάκης

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

Διάρκεια αγώνων: 09:30 - 12:50

  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας Σκρατς - Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας ρυθμού - Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Κούρσα αποκλεισμού - Χρήστος Βολικάκης
  • Όμνιουμ ανδρών: Αγώνας πόντων - Χρήστος Βολικάκης

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 - 07:30

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Φάση των 16 - Μαρία Πρεβολαράκη
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Προημιτελική φάση - Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:15 - 16:00

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ημιτελικοί - Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

Διάρκεια αγώνων: 23.30 - 04.00

  • 50 χιλιόμετρα βάδην ανδρών - Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ

Διάρκεια αγώνων: 10:30 - 12.15

  • 20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών - Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Παναγιώτα Τσινοπούλου, Κυριακή Φιλτισάκου

Διάρκεια αγώνων: 13:50 - 18:55

  • 400μ. γυναικών: Τελικός - Ειρήνη Βασιλείου (εφόσον προκριθεί)

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 05:00 - 07:30

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ρεπεσάζ - Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Φάση των 16 - Γιώργος Πιλίδης
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Προημιτελική φάση - Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)

Διάρκεια αγώνων: 12:15 - 16:00

  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Ρεπεσάζ
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Ημιτελικοί - Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Μικρός τελικός - Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα γυναικών 53 kg: Τελικός - Μαρία Πρεβολαράκη (αν προκριθεί)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 - 14:35

  • Ομαδικό: Τεχνικό πρόγραμμα - Εθνική ομάδα

Σάββατο 7 Αυγούστου

ΠΑΛΗ

Διάρκεια αγώνων: 12:45 - 16:00

  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Ρεπεσάζ
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Μικρός τελικός - Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)
  • Ελευθέρα ανδρών 65 kg: Τελικός - Γιώργος Πιλίδης (αν προκριθεί)

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Διάρκεια αγώνων: 13:30 - 15:15

  • Ομαδικό: Ελεύθερο πρόγραμμα - Εθνική ομάδα

 



Μοιραστείτε το: