Ειδήσεις | Τετάρτη 9 Ιουνίου 2021 - 23:37

Συνέτριψε τo Iσραήλ και έρχεται φορτσάτη η Πορτογαλία

Οι Ίβηρες επικράτησαν στη Λισαβόνα με 4-0

Αρκετά καλά στοιχεία έβγαλε η Πορτογαλία στο τελευταίο της φιλικό πριν από την έναρξη του Euro.

Toβράδυ της Τετάρτης (9/6), οι Ίβηρες επιβλήθηκαν με 4-0 του Ισραήλ στη Λισσαβόνα και έδειξε πως πανέτοιμη για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Το Ισραήλ ήταν ανταγωνιστικό μέχρι το 42’, καθώς τότε ο Μπρούνο Φερνάντες, έκανε το 1-0 μέσα από την περιοχή, μετά από μία πολύ όμορφη επίθεση και δύο λεπτά αργότερα, ο Ρονάλντο τελείωσε με το αριστερό τη φάση στέλνοντας τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα.

Στο 88, ο Κανσέλο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να «σφραγίσει» την σπουδαία εμφάνιση που έκανε με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Μπρούνο Φερνάντες στις καθυστερήσεις του ματς, στο τελευταίο τεστ των Ιβήρων πριν την έναρξη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.