26/04/2024
Γερμανία | Σάββατο 29 Μαΐου 2021 - 22:36

Με πεντάρα έμεινε στην Μπουντεσλίγκα η Κολωνία

Σάρωσε εκτός έδρας τη Χόλσταϊν Κιλ με 5-1 στο δεύτερο μεταξύ τους μπαράζ

Mε εντυπωσιακό τρόπο κατάφερε να εξασφαλίσει η Κολωνία την παραμονή της στην Μπουντεσλίγκα, συντρίβοντας εκτός έδρας τη Χόλσταϊν Κιλ με 5-1 στο σαββατιάτικο (29/5) δεύτερο μεταξύ τους μπαράζ.

Το παιχνίδι είχε καταιγισμό από γκολ από τα πρώτα λεπτά, με τον Χέκτορ να ανοίγει το σκορ στο 3', ένα λεπτό αργότερα ισοφάρισε ο Λι και με δύο γκολ του Άντερσον στο 6' και το 13' διαμορφώθηκε το 1-3.

Ο Σίχος στο 39' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-4 και το πέμπτο γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Σκιρί στο 84'.

Υπενθυμίζεται ότι η Κολωνία τερμάτισε 16η στη φετινή Μπουντεσλίγκα κι ανέτρεψε εμφατικά το 0-1 του πρώτου αγώνα κόντρα στην ομάδα, που κατέλαβε την 3η θέση στη 2η κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος.