17/05/2021
Γυναικείο ποδόσφαιρο | Κυριακή 18 Απριλίου 2021 - 23:27

Το 2 στα 2 Άρης, Τρίκαλα, Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου και Άβαντες Χαλκίδας, ξεκίνησε με νίκη ο ΠΑΟΚ

Τι έγινε στις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής για την Α' Εθνική ποδοσφαίρου γυναικών * Οι σκόρερ σε όλα τα ματς και η επόμενη στροφή του πρωταθλήματος

Με τα ματς της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Κυριακή (18/4) το πρωτάθλημα της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών και τέσσερις ομάδες διπλασίασαν τις νίκες τους.

Για τον 1ο όμιλο ο Άρης, τα Τρίκαλα (ΦΩΤΟ - Photosazio) και ο Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου έκαναν το 2 στα 2, κερδίζοντας τις Ελπίδες Καρδίτσας (0-2), τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας (0-2) και τη Βασίλισσα Θράκης (0-5) αντίστοιχα.

Ο ΠΑΟΚ, που είχε ρεπό στην πρεμιέρα, επιβλήθηκε της ΑΕΛ με 2-0 και τα Γιάννενα νίκησαν με 1-0 την Καστοριά, ενώ για τον 2ο όμιλο οι Άβαντες Χαλκίδας ήταν αυτές που ντούμπλαραν τις επιτυχίες τους με το 2-3 κόντρα στον Φείδωνα Άργους.

Στο 0-0 έληξαν οι αγώνες του ΟΦΗ με την Αγία Παρασκευή και της Ολυμπιάδας Υμηττού με τη Γλυφάδα, ο Αστέρας Ρεθύμνου επικράτησε του Ατρομήτου με 1-0 και ο Εργοτέλης πήρε σαρωτικό διπλό με 6-2 ενάντια στην Α.Ε. Μεσολογγίου.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και οι σκόρερ

Κυριακή (18/4)

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ - ΑΕΛ 2-0

(Μπαξεβάνου, Σπυριδωνίδου)

Ελπίδες Καρδίτσας - Άρης 0-2

(Άμον - Κοκοβιάδου, Πρόξενου)

Γιάννενα - Καστοριά 1-0

(Κατσάνου)

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας - Τρίκαλα 0-2

(Αλεξίου, Ζντράβκοβιτς)

Βασίλισσα Θράκης - Αγροτικός Αστέρας Eυόσμου 0-5

(Τσουκαλά 3, Σακελλάρη, Παπαδοπούλου)

Ρεπό: Δόξα 2016

2ος όμιλος

ΟΦΗ - Αγία Παρασκευή 0-0

Φείδων Άργους - Άβαντες Χαλκίδας 2-3

(Μαρίνη, Λέκκα - Ντζάνη, Τζαφέρη, Λάγιου)

Ολυμπιάδα Υμηττού - Γλυφάδα 0-0

Α.Ε. Μεσολογγίου - Εργοτέλης 2-6

(Γιαννακά, Μόκκα - Δρακογιαννάκη, Σιδηρά, Ρεπάνη, Ζήγρα, Σαριδάκη, Ξέρα)

Αστέρας Ρεθύμνου - Ατρόμητος 1-0

(Τζουτζουράκη)

Ρεπό: Καρυάτιδες Σπάρτης (έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (3η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

ΑΕΛ - Άρης 

Δράμα 2016 - ΠΑΟΚ

Καστοριά - Ελπίδες Καρδίτσας

Βασίλισσα Θράκης - Γιάννενα

Αγροτικός Αστέρας Ευόμου - Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

Ρεπό: Τρίκαλα 

2ος Όμιλος

Αγία Παρασκευή - Αβαντίδες Χαλκίδας

Γλυφάδα - Φείδων Άργους

Νέος Αστέρας Ρεθύμνου - Ολυμπιάδα Υμηττού

Ατρόμητος - ΑΕΚ Μεσολογγίου

Καρυάτιδες Σπάρτης - ΟΦΗ (δεν θα διεξαχθεί λόγω παραίτησης των γηπεδούχων από το πρωτάθλημα)

Ρεπό: Εργοτέλης

Μοιραστείτε το: