24/04/2024
Χάντμπολ | Δευτέρα 12 Απριλίου 2021 - 00:55

Ανατροπή με σούπερ άμυνα για το Πανόραμα

Νίκη με 22-14 ενάντια στον ΑΕΣΧ Πυλαίας για την Α1 χάντμπολ γυναικών

Mε εντυπωσιακή εμφάνιση στο β' ημίχρονο το Πανόραμα νίκησε την Κυριακή (11/4) με 22-14 τον ΑΕΣΧ Πυλαίας για την Α1 χάντμπολ γυναικών.

Στην αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 11-9 στο α' ημίχρονο, αλλά οι παίκτριες της Έλλης Κουμιτσάρσκα στο δεύτερο μέρος ήταν εκπληκτικές στο αμυντικό κομμάτι, δέχθηκαν μόλις τρία γκολ κι έφτασαν άνετα εντέλει στο +8.

Ήταν η δεύτερη φετινή νίκη για το Πανόραμα, με Προκοπίδου και Τσαουσίδου να κουβαλούν το σκοράρισμα σημειώνοντας 7 και 6 γκολ αντίστοιχα.

Η ομάδα της Πυλαίας με 6 βαθμούς είναι πλέον στο -6 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 2-4, 3-6, 4-7, 7-9, 9-11 (ημχ), 11-12, 11-12, 14-12, 17-13, 20-13, 22-14

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα): Νταντίρα, Κουτσιμανή, Αμανατίδου, Τσαρτσίου 2 , Γ. Παπαδοπούλου 4, Α Παπαδοπούλου , Καραβέλη, Τσαουσίδου 6, Προκοπίδου 7, Αναστασιάδου, Ειρ. Κουκλοτίδου, Ασκεπίδου, Ιωαννίδου, Κουλούρη 3, Μίγκα, Ελ. Κουκλοτίδου.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Σκανδάλης): Ανδρεανίδου, Μόσχου, Βράμπα 1, Τσερέπη, Παραστατίδου 4, Κουκμίση 1 , Καπρινιώτη, Αθαν.Τσιγαρίδα 4, Αθ. Τσιγαρίδα, Τζολοζίδου, Μανωλούδα, Αθανασοπούλου 2, Τσιτλακίδου, Σελεμίδου 2, Πετρίδου, Λούρη.