27/04/2024
Μπάσκετ | Κυριακή 11 Απριλίου 2021 - 19:57

Ωραίος και άνετος ο ΠΑΟΚ

Οι «ασπρόμαυροι» κέρδισαν το Περιστέρι με 85-66

Tη δωδέκατη φετινή του νίκη στην Basket League πήρε την Κυριακή (11/4) ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας με 85-66 του Περιστερίου στο κλειστό της Πυλαίας.

Στο ματς της 21ης αγωνιστικής ήταν ανώτεροι οι «ασπρόμαυροι» σε ολόκληρη τη διάρκεια κι έπαιξαν καλό μπάσκετ, κλείνοντας στο +8 το ημίχρονο (42-34) και ξεφεύγοντας στο +19 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (70-51).

Δεν μπόρεσαν να βγάλουν καμία αντίδραση οι φιλοξενούμενοι στην τελευταία περίοδο και με ρεκόρ 12-8 (με αγώνα λιγότερο) ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι στην 4η θέση, έχοντας πρώτους σκόρερ τους Μπιτς (17 πόντοι), Τέρνερ (15π.), Γκρίφιν (15π.) και Λοβ (14π.).

Στο 10-11 και στην 6η θέση η ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου, για την οποία ξεχώρισε ο Πέτεγουεϊ με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-15, 42-34, 70-51, 85-66

ΠΑΟΚ (Λυκογιάννης): Λοβ 14, Γκρίφιν 15, Μαργαρίτης 2, Κακλαμανάκης 2, Καμπερίδης 4, Μπιτς 17 (3), Κονατέ 8, Καραγιαννίδης, Ιατρίδης, Παπαντωνίου 4, Κάρτερ 4, Τέρνερ 15 (3).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Μανωλόπουλος): Πέτεγουεϊ 18 (3), Τσαϊρέλης 8, ΜακΛιν 4, Τζόουνς 5, Μάντζαρης 1, Σκορδίλης 4, Βησσαρίου, Φορντ 4, Σαλούστρος 11, Τόλα 1, Γκουτιέρεζ 10 (2),