26/04/2024
Βόλεϊ | Παρασκευή 5 Μαρτίου 2021 - 23:17

Νίκησε τον Φίλιππο και ανέβηκε στην τρίτη θέση ο ΠΑΟΚ

Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με 3-1 σετ της ομάδας της Βέροιας * Μεγάλο διπλό της Κηφισιάς στη Σύρο με 3-2 σετ επί του Φοίνικα

Τη νίκη με 3-1 σετ επί του Φίλιππου Βέροιας πήρε την Παρασκευή (5/3) ο ΠΑΟΚ, σε εξ αναβολής ματς για την 10η αγωνιστική της Volley League ανδρών.

Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν με 1-0, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και ισοφάρισαν σε 1-1 σετ, αλλά ο «Δικέφαλος του Βορρά» κέρδισε εύκολα τα δύο επόμενα, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να ανέβει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και να ξεπεράσει τον Φοίνικα.

Και αυτό γιατί η Κηφισιά «απέδρασε» με μεγάλο διπλό από τη Σύρο, επικρατώντας επί του Φοίνικα με 3-2 σετ, σε ένα παιχνίδι το οποίο γύρισε από το 2-0, επικρατώντας στο τάι-μπρέικ για να σκαρφαλώσει στην πέμπτη θέση.

Tα σετ 3-1 στο ΠΑΟΚ - Φίλιππος Βέροιας (25-22, 22-25, 25-21, 25-16)

Τα σετ 2-3 στο Φοινικάς Σύρου - Kηφισιά (25-12, 20-25, 25-22, 24-26, 8-15)