Βόλεϊ | Παρασκευή 22 Ιανουαρίου 2021 - 23:54

Κέρδισε ΠΑΟΚ και «πάτησε» κορυφή ο Φοίνικας

Η ομάδα της Σύρου επικράτησε των «ασπρόμαυρων» με 3-2 σετ μέσα στο «Παλατάκι»

Ακάθεκτος συνεχίζει την πορεία του ο Φοίνικας Σύρου, που μετράει το τέσσερα στα τέσσερα στη φετινή Volley League.

Η ομάδα της Σύρου μετά τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό (3-2 σετ), νίκησε και τον ΠΑΟΚ μέσα στο «Παλατάκι» με 3-2 σετ, την Παρασκευή (22/01), ανεβαίνοντας έτσι στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Όσον αφορά το ματς, οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ με 29-27, με τον ΠΑΟΚ να κάνει την ανατροπή και να παίρνει τα δύο επόμενα σετ με 25-23 και 26-24.

Από εκεί και πέρα ο Φοίνικας ήταν συγκλονιστικός, καθώς πήρε πολύ εύκολα το τέταρτο σετ (18-25) για την ισοφάριση σε 2-2. Στο τάι-μπρέικ επικράτησε με 15-13, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να πάρει το διπλό και να αφήσει την ομάδα της Θεσσαλονίκης στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.