26/04/2024
Ιταλία | Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2021 - 23:48

Νέο τρίποντο για τη Γιουβέντους

Με 3-1 επιβλήθηκαν της Σασουόλο οι «μπιανκονέρι»

Tην τρίτη σερί νίκη της στη Σέριε Α πέτυχε το βράδυ της Κυριακής (10/1) η Γιουβέντους, κερδίζοντας εντός έδρας τη Σασουόλο με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι, για τους οποίους έβγαλε 90λεπτο ο Γιώργος Κυριακόπουλος, έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 45'+2 λόγω αποβολής του Ομπιάνγκ, με τον Ντανίλο να ανοίγει το σκορ στο 50'.

Ισοφάρισε η Σασουόλο οκτώ λεπτά αργότερα με τον Ντεφρέλ, αλλά η «Μεγάλη Κυρία» πήρε το τρίποντο στο ματς της 17ης αγωνιστικής χάρη στα γκολ των Ράμσεϊ στο 82' και Ρονάλντο στο 90'+2.

Έτσι, οι «μπιανκονέρι» έφτασαν τους 33 βαθμούς στην 4η θέση κι ενώ έχουν αγώνα λιγότερο.

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Σάββατο (9/1)

Μπενεβέντο - Αταλάντα 1-4 (50' Σάου - 30' Ίλιτσιτς, 69' Τολόι, 71' Ζαπάτα, 86' Μουριέλ)

Τζένοα - Μπολόνια 2-0 (44' Ζάιτς, 55' Ντέστρο)

Μίλαν - Τορίνο 2-0 (25' Λεάο, 36' πέν. Κεσιέ)

Κυριακή (10/1)

Ρόμα - Ίντερ 2-2 (17' Πελεγκρίνι, 86' Μαντσίνι - 56' Σκρίνιαρ, 63' Χακίμι)

Βερόνα - Κροτόνε 2-1 (16' Κάλινιτς, 25' Ντιμάρκο - 55' Ζούνιορ Μεσίας)

Πάρμα - Λάτσιο 0-2 (55' Λουίς Αλμπέρτο, 67' Καϊσέδο)

Ουντινέζε - Νάπολι 1-2 (27' Λαζάνια - 15' πέν. Ινσίνιε, 90' Μπακαγιόκο)

Φιορεντίνα - Κάλιαρι 1-0 (72' Βλάχοβιτς)

Γιουβέντους - Σασουόλο 3-1 (50' Nτανίλο, 82' Ράμσεϊ, 90'+2 Ρονάλντο - 58' Ντεφρέλ)