20/04/2024
Πρωτάθλημα | Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020 - 20:22

«Στραβοπάτημα» για τον Ηρακλή στη Δράμα

Δεν αξιοποίησε όπως έπρεπε τις ευκαιρίες και έχασε 1-0 ο «Γηραιός»

Τίποτα δεν πήγε καλα για την ομάδα του Ηρακλή στο παιχνίδι με τον Πανδραμαϊκό στην Δράμα για την 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής την Κυριακή (25/10), χάνοντας με 1-0.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και στο 40ό λεπτό ο Μουδούρογλου άνοιξε το σκορ για τον Πανδραμαϊκό. Οι παίκτες του Ηρακλή, ενώ είχαν πολλές ευκαιρίες να βρουν δίχτυα, κάτι τέτοιο δεν συνέβη με μοιραίο τον Θωμά Τσίτα.

Για την ομάδα του Γιώργου Ακριτόπουλου αποβλήθηκε στο 85' με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο κεντρικός αμυντικός Σωκράτης Φυτανίδης και θα απουσιάσει από το επόμενο ματς με τον Εθνικό Σοχού.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ακριτόπουλος): Αθανασίου, Φυτανίδης, Παναγιωτίδης (46΄ Μετάι), Κανακούδης, Καθάριος (58΄ Εμμανουηλίδης), Ματθαίου (49΄Μάντικας), Παπαδημητρίου (62΄ Ιορδανίδης), Πουρτουλίδης, Χατζής (46΄Μαγκούτης), Πιπερτζής, Τσίτας.