29/03/2024
Πρωταθλήματα Υποδομών | Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020 - 00:58

Ξέσπασαν οι Νέοι του Παναθηναϊκού

Σάρωσαν με 5-0 τον Βόλο * Νίκες για ΑΕΚ, ΟΦΗ, Ατρόμητο και Λαμία

Ύστερα από τρεις σερί ισοπαλίες η Κ19 του Παναθηναϊκού γύρισε εμφατικά στις νίκες το Σάββατο (24/10), συντρίβοντας με 5-0 τον Βόλο στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

Στο ματς για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας 1 ο Κρυπαράκος άνοιξε το σκορ μόλις στο 2', ενώ στο 8ο λεπτό ο Λαζαρίδης σημείωσε το 2-0.

Ο Μάριος Τζαβίδας βρήκε δίχτυα τόσο στο 69' όσο και στο 89', ενώ είχε πετύχει το 4-0 ο Στόιος στο 78'.

Οι «πράσινοι» με 12 βαθμούς είναι στην 3η θέση και στο -3 από ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό, την ίδια στιγμή που η ΑΕΚ με δύο γκολ του Κοσίδη στο 31' και με πέναλτι στο 41' πήρε το διπλό με 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα.

Εκτός έδρας νίκες με 1-0 πέτυχαν και οι Λαμία και ΟΦΗ ενάντια σε Απόλλωνα Σμύρνης και Αστέρα Τρίπολης αντίστοιχα, με τον Βλαχομήτρο στο 82' να σκοράρει για τους Φθιώτες, ενώ για τους Ηρακλειώτες το γκολ σημείωσε ο Νοικοκυράκης στο 24' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Τέλος, στο Περιστέρι ο Ατρόμητος κέρδισε τον Παναιτωλικό με 1-0 χάρη σε γκολ του Τσακίρη στο 72ο λεπτό.