3
-
0
21:24

Εύκολη επικράτηση για την ΑΕΚ, που αν ήταν πιο ουσιαστική στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να πετύχει σκορ... μαμούθ.

21:24

90+3': Τέλος του αγώνα.

21:21

90+1': Καλή η εκτέλεση του Ντακόλ, μόλις άουτ.

21:21

90': Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή.

21:20

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:19

89': Κίτρινη για τον Δηλαβέρη.

21:17

87': Μετά από σουτ του Ντακόλ και απόκρουση του Μανιάτη ο Αραβίδης σκοράρει αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

21:16

85': Πέντε λεπτά ακόμα για το τέλος με την ΑΕΚ να έχει ρίξει στροφέ τα τελευταία λεπτά.

21:10

Ωραία κάθετη του Ντακόλ για τον Μπακάκη που πλασάρει εύστοχα τον Μανιάτη και γράφει το 3-0.

21:10

79': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

21:08

78': Μακρινό σουτ του Πλατέλλα, λίγο άουτ.

21:06

75': Ο Αραβίδης στη θέση του Μπαρμπόσα.

21:02

72': Ο Σικαλιάς στη θέση του Φλίγγου.

21:02

71': Κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:59

69': Ο Φαγιέ στη θέση του Κολοβέτσιου.

20:58

68': Ο Μάνταλος ανοίγει ωραία στον Πλατέλλα, άουτ το πλασέ του μέσα από την περιοχή.

20:58

67': Ο Δηλαβέρης στη θέση του Λόμπα.

20:57

Ο Μπαρμπόσα εκτελεί φάουλ από θέση μέσα δεξιά με πολλά φάλτσα προς την εστία, πετάγεται στην πορεία της μπάλας ο Μάνταλος και με κοντινή κεφαλιά κάνει το 2-0.

20:57

66': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ.

20:56

66': Κίτρινη για τον Παλαιολόγο.

20:55

64': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:52

61': Ο Κοτίτσας στη θέση του Παληγεώργου.

20:51

61': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΓΟΥΟΡΝΤΕΝ.

20:51

60': Κίτρινη ο Φλίγγος.

20:50

60': Αστοχεί ο Μπαρμπόσα, που στέλνει τον Μανιάτη δεξιά, αλλά αυτός πλασάρει άουτ στην αντίθετη πλευρά. Παραμένει το 1-0.

20:49

59': Κίτρινη ο Παληγεώργος.

20:48

58': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ. Το κέρδισε ο Μπαρμπόσα από τον Παληγεώργο, που γκρέμισε τον Πορτογάλο στην περιοχή.

20:47

56': Ο Μάνταλος στη θέση του Κορδέρο.

20:46

56': Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ. Εκτελεί ο Ζόριτς, διώχνουν εκ νέου οι του Ηρακλή Ψαχνών.

20:45

55': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ, το δεύτερο στο ματς. Ωραία σέντρα του Ρόβα από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Ντακόλ στο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

20:40

50': Αγγίζει το 2-0 η ΑΕΚ. Ο Μπακάκης έδωσε στον Ζόριτς, που από το όριο της περιοχής κάνει ένα δυνατό συρτό σουτ, που φεύγει ελάχιστα άουτ.

20:38

48': Πρώτη ευκαιρία για τον Ηρακλή Ψαχνών. Σέντρα του Παληγεώργου, κακό διώξιμο του Κολοβέτσιου, που ουσιαστικά στρώνει στον Λόμπα, που σουτάρει μόλις άουτ από το ύψος της περιοχής.

20:37

47': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Ζόριτς, με τη μία το σουτ του Κορδέρο, άουτ.

20:36

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.