1
-
0
18:53

Τελικό αποτέλεσμα στο ΔΑΚ.. Η Λαμία επικράτησε 1-0 του Αγροτικού Αστέρα με το ''χρυσό'' γκολ του Ρεπετσά.

18:50

90'+2: Ο Μουμίν επικίνδυνα στα καρέ του Αγροτικού Αστέρα, χάνει το κοντρολ και ο Ταταρίζης μαζεύει.

18:49

Όλος ο Αγροτικός Αστέρας μπροστά. Μαζική άμυνα από την Λαμία για να κρατησει το 1-0.

18:48

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερεις στις οποίες μόλις μπήκαμε.

18:45

Εκτελέστηκε, ο Μπλάζιτς μπλοκάρει.

18:44

86': Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα που παίζει με παίκτη παραπάνω και ψάχνει την ισοφάριση.

18:43

85': Αλλαγή έκανε και ο Αγροτικός Αστέρας. Ο Κρυστάλλης πέρασε στο ματς. Εκτός ο Καπίας.

18:42

84': Στην θέση του Γιενγκά ο Κωστόπουλος για την Λαμία.

18:41

Ο σκόρερ Ρεπετσάς βλέπει δεύτερη κίτρινη για τον τρόπο του πανηγυρισμού του (πήγε στην εξέδρα) και αφήνει την Λαμία με δέκα παίκτες.

18:41

ΑΠΟΒΟΛΗ για την ΛΑΜΙΑ!

18:40

Λύτρωση για την Λαμία! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσαμούρη η μπάλα φτάνει στον Ρεπετσά ο οποίος με ωραίο πλασέ στην κίνηση γράφει το 1-0.

18:40

82': ΓΚΟΛ η ΛΑΜΙΑ!

18:39

81': Κάρτα στον Βελλίνη για μαρκάρισμα στον Βασιλόγιαννη.

18:37

79': Εκτέλεση φάουλ του Πέεφ, η μπάλα ψηλά.

18:36

78': Κάρτα στον Ρεπετσά για μαρκάρισμα στον Σκλιοπίδη ο οποίος πρόλαβε και τσίμπησε την μπάλα.

18:32

Δεν υπάρχει τίποτα, έπεσε εντυπωσιακά ο μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων.

18:32

74': Ζητάει πέναλτι η Λαμία για ένα πέσιμο του Βασιλόγιαννη, στην περιοχή, από επαφή που είχε με τον Κώτσια.

18:31

73': Ο Χαϊκάλης πιάνει ένα αδύναμο, συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ταταρίδης μπλοκάρει εύκολα.

18:30

72': Κάρτα στον Γεωργιάδη.

18:28

71': Ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα με τον Πέεφ να βρίσκει αριστερά τον Μίλιτς, αυτός σουτάρει, ο Μπλάζιτς του λέει όχι!

18:25

Εκτέλεσε ο Γιενγκά, απομακρύνει ο Ταταρίδης, παίρνει και το φάουλ!

18:25

67': Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

18:23

Από κάθετη πάσα ο Νεόφυτος ξεφεύγει ωραία, πλασάρει με το αριστερό αλλά η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Ταταρίδη!

18:23

65': ΔΟΚΑΡΙ για την ΛΑΜΙΑ!

18:22

Πιέζει και ψάχνει το γκολ της νίκης η Λαμία.

18:21

Εν συνεχεία ο Χαϊκάλης προσπάθησε να μπει στην φάση, ο Κώτσιας απομάκρυνε.

18:21

63': Κλασική ευκαιρία για την Λαμία! Σουτ του Νεόφυτου, ο Ταταρίδης του λέει όχι...

18:20

62': Στην άλλη πλευρά, ο Καρακατσάνης δοκιμάζει μακρινό σουτ για τον Αγροτικό Αστέρα αλλά αστοχεί.

18:19

7-4 οι τελικές στο ματς.

18:18

60': Απειλεί και πάλι η Λαμία! Σέντρα Γιενγκά, κεφαλιά Χαϊκάλη, η μπάλα άουτ.

18:17

Καλή στιγμή για την Λαμία με κεφαλιά του Γιενγκά, η μπάλα άουτ.

18:17

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει με τα πολλά στον Γιενγκά, ο Ταταρίδης όμως τον κλείνει καλά, νέο κόρνερ.

18:16

59': Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα. Στην θέση του Καθάριου ο Βελλίνης.

18:16

58': Εδώ κερδίζει κόρνερ, πάντως, η Λαμία.

18:16

Ισορρόπησε ο Αγροτικός Αστέρας μετά τα πρώτα λεπτά πίεσης.

18:12

54': Δεύτερη κίνηση γρήγορα γρήγορα για την Λαμία. Στην θέση του Φράγκου ο Χαϊκάλης.

18:10

Έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο η Λαμία που ψάχνει ένα γκολ νωρίς.

18:07

49': Πρώτη μεγάλη φάση στην επανάληψη είναι για την Λαμία με τον Φράγκο να μπαίνει από αριστερά, ωστόσο δεν πλασάρει καλά στο τετ-α-τετ με τον Ταταρίδη και ο αντίπαλος γκολκίπερ μπλοκάρει.

18:03

46': Τώρα ξεκινά το β΄μέρος.

18:03

46': Αλλαγή για την Λαμία με την έναρξη της επανάληψης. Μέσα ο Μουμίν, έξω ο Τσούργιουριτς.

18:02

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

17:46

Λαμία - Αγροτικός Αστέρας στο 0-0.

17:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Λαμία...

17:45

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Ταταρίδης διώχνει παίρνει και το επιθετικό φάουλ.

17:45

45': Απαντά η Λαμία με οβίδα του Φράγκου, ο Ταταρίδης σε κόρνερ με εντυπωσιακή επέμβαση!

17:44

45': Απειλούν εκ νέου οι φιλοξενούμενοι με δυνατό σουτ του Γεωργιάδη εκτός περιοχής, ο Μπλάζιτς δύσκολα με γροθιές απομακρύνει!

17:41

42': Καλή στιγμή για τον Αγροτικό! Το φάουλ εκτελέστηκε από τον Πέεφ, η μπάλα έφτασε στον Κώτσια ο οποίος σουταρε αλλά αστόχησε.

17:40

41': Φάουλ κερδίζει ο Αγροτικός Αστέρας, σαν κοντινό κόρνερ. Ανεβάζουν κόσμο οι ''πράσινοι'' στα καρέ του Μπλάζιτς.

17:39

40': Γέμισμα του Χατζηλιάδη από δεξιά για τον Αγροτικό Αστέρα, κανένα πρόβλημα στον αέρα για τον Μπλάζιτς.

17:38

54%-46% η κατοχή υπέρ της Λαμίας.

17:37

Τώρα σηκώθηκε ο μέσος της Λαμίας, το ματς συνεχίζεται.

17:36

Ο Φατιόν στο έδαδος με τραυματισμό, μικρή διακοπή.

17:34

Μ' αυτά και μ' αυτά φτάσαμε στο 35', άλλα δέκα λεπτα για το φινάλε του πρώτου μέρους, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες σε ένα σχετικά μοιρασμένο ματς.

17:34

34': Με πάσα εκτελεσμένο κι αυτό, ο Βασιλόγιαννης πιάνει ένα συρτό δυνατό σουτ με το δεξί αλλά ασροχεί.

17:33

34': Κι άλλο κόρνερ για την Λαμία.

17:31

32': Κάρτα βλέπει ο Κώτσιας για δυνατό μαρκάρισμα από πίσω.

17:31

31': Κόρνερ για την Λαμία, χαμηλά εκτελεσμένο από τον Τσούργιουριτς, διώχνει με το κεφάλι ο Καπίας.

17:30

Ο κόουτς των ''πράσινων'' ειχε αρκετά παράπονα από τον νεαρό Τριανταφυλλίδη. Μάλιστα την στιγμή της αντικατάστασης του τον πήρε κοντά του και του εξήγησε τους λόγους.

17:28

29': Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα, για λόγους τακτικής. Εκτός ο Τριανταφυλλίδης, μέσα ο Σαμουηλίδης.

17:27

27': Επικίνδυνη σεντρα από αριστερά του Πέεφ για τον Αγροτικό Αστέρα, ο Καθάριος δεν μπορεί να βρει σωστά την μπάλα και ενώ ήταν υπό πίεση.

17:23

Ο Γιενγκά εκτελεί και το κόρνερ, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο δοκάρι.

17:22

23': Με πάσα εκτελέστηκε, σουτ του Γιενγκά, κόρνερ για τους γηπεδούχους που πιέζουν.

17:21

Η Λαμία έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση.

17:20

21': Τεράστια ευκαιρία για την Λαμία! Ο Τσούργιουριτς γίνεται κάτοχος της μπάλας μετά από παράλληλο γύρισμα, περνά τον Ταταρίδη, πλασάρει, πάνω στην γραμμή ο Κώτσιας απομακρύνει και κρατά το μηδέν για τον Αγροτικό Αστέρα.

17:19

20': Ο Ζουλιώτης μπαίνει από τα δεξιά, σεντράρει, ο Ταταρίδης απομακρυνει για τον Αγροτικό Αστέρα με γροθιές.

17:19

19': Μακρινό σουτ του Καρακατσάνη με το αριστερό, η μπάλα άουτ, δεν ανησυχεί ο Μπλάζιτς.

17:18

Πάντως στην δεύτερη περίπτωση ο φορ της Λαμίας φαίνεται να είναι ελάχιστα πιο μπροστά.

17:17

17': Και δεύτερο οφ σάιντ ο Τσούργιουριτς, κι αυτή οριακή φάση.

17:16

Ο βοηθός σταματά λανθασμένος για οφ σάιντ τον Τσούργιουριτς, ο οποίος έβγαινε φάτσα με τον γκολκίπερ του Αγροτικού Αστέρα Ταταρίδη.

17:16

16': Μάλιστα ο Γιενγκά βλέπει κάρτα διότι κράτησε αντίπαλο του ο οποίος έβγαζε αντεπίθεση.

17:15

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Γιενγά προσπαθεί να γεμίσει ωστόσο το κάνει άσχημα και απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι.

17:15

15': Και τώρα κερδίζει κόρνερ.

17:14

Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο με το 0-0 να παραμένει και την Λαμία να προσπαθεί να ανεβάσει ρυθμούς.

17:11

12': Πράγματι, ο Γιενγκά εκτελεί, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια...

17:10

Ο Γιενγκά έχει πάρει την μπάλα.

17:10

11': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει η Λαμία.

17:08

Χαμηλά εκτελεσμένο από τον Πέεφ, απομακρύνουν τελευταία στιγμή οι γηπεδούχοι.

17:07

8': Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα.

17:05

Ανοιχτό παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο.

17:04

5': Πρώτη επίσκεψη της Λαμίας στα καρέ του Αγροτικού Αστέρα με παράλληλο γύρισμα του Βασιλόγιαννη, δεν βρίσκει όμως συμπαίκτη.

17:04

4': Νέο επικίνδυνο, δυνατά, εκτελεσμένο πλάγιο άουτ του Χατζηλιάδη για τον Αγροτικό Αστέρα, ο Ζουλιώτης τελευταία στιγμή διώχνει με το κεφάλι.

17:03

3': Ο Μπλάζιτς μετά από δυνατά εκτελεσμένο πλάγιο άουτ βγαίνει και μπλοκάρει για την Λαμία.

17:02

Υπάρχουν και λιγοστοί φίλοι των ''πράσινων'' σε μια γωνιά του γηπέδου.

17:01

Σηκώθηκε ο αρχηγός του Αγροτικού Αστέρα αφού δεν έχει κάτι σοβαρό και το ματς συνεχίζεται στο ΔΑΚ Λαμίας.

17:01

Στο έδαφος ο Γεωργιάδης, μικρή διακοπή.

16:59

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση, στη σέντρα ο Αγροτικός Αστέρας.

16:59

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

16:58

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου φίλου του Εθνικού Κώστα Κατσούλη.

16:58

Καλές οι καιρικές συνθήκες στην Λαμία, αρκετός κόσμος στις εξέδρες.

16:57

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγα λεπτά η σέντρα.

16:54

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Φωτιάδης (Καστοριάς) με βοηθούς τους Aργυρό (Αθηνών), Γιανουγλίδη (Αθηνών).

16:46

Σε περίπου ένα τέταρτο έχουμε σέντρα (17.00) στο Δημοτικό Στάδιο Λαμίας, εκεί όπου η τοπική ομάδα φιλοξενεί τον Αγροτικό Αστέρα για την πρεμιέρα της Β' Εθνικής (Βόρειος όμιλος).

ΛΑΜΙΑ
Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Ρεπετσάς, Λεάντρο, Φατιόν, Βασιλόγιαννης, Φράγκος, Νεόφυτος, Γιενγκά, Τσούργιουριτς.
Ταταρίδης, Χατζηλιάδης, Κώτσιας, Καπίας, Τριανταφυλλίδης, Γεωργιάδης, Καρακατσάνης, Καθάριος, Πέεφ, Μίλιτς, Σκλιοπίδης.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς). Βοηθοί: Aργυρός (Αθηνών), Γιανουγλίδης (Αθηνών). 4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής).