3
17:46

Τελικό αποτέλεσμα στην Κατερίνη... Πιερικός - ΑΕΚ 1-3.

17:45

90': Στην θέση του Νικολίτση ο Κοντούλης για τον Πιερικό.

17:45

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε, καθαρίζει με γροθιές ο γκολκίπερ του Πιειρικού...

17:44

90': Ωραίο σουτ του Βλαχομήτρου για την ΑΕΚ, ο Πατσογιώργος του λέει όχι!

17:41

86': Ο Ντούνης δοκιμάζει κάτι φιλόδοξο για την ΑΕΚ αλλά αστοχεί απελπιστικά...

17:41

86': Σέντρα από δεξιά για τον Πιερικό, ο Βούρας δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

17:39

Δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ντούνη στο ματς ο οποίος είναι κορυφαίος της ΑΕΚ. Είναι άλλωστε ο μοναδικός ποδοσφαιριστής τον οποίο ο Δέλλας έχει αφήσει σε όλο το παιχνίδι.

17:37

Σέντρα του Πεταυράκη από αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Ντούνη, αφού η άμυνα του Πιερικού κάνει λάθος (ο Νικολίτσης συγκεκριμένα) και ο εξτρέμ της Ένωσης με πλασέ από κοντά γράφει το 1-3.

17:37

82': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

17:36

81': Απειλεί εκ νέου η ΑΕΚ! Νέα βαθιά μπαλιά, ο Ζόριτς βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Πατσογιώργος τον σταματά δύο φορές!

17:34

Πάει να αποκτήσει ρυθμό το ματς στα τελευταία λεπτά, για να δούμε. Στο 80' έχουμε φτάσει...

17:34

79': Στην κόντρα η ΑΕΚ με τον Βλαχομήτρο, ο νεαρός πλασάρει με το αριστερό από πλάγια θέση, ο Πατσογιώργος μπλοκάρει εύκολα.

17:32

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Κόιτς σεντράρει, ο Φαγιέ παίρνει την κεφαλιά, κερδίζει και το επιθετικό φάουλ.

17:32

77': Κόρνερ για τον Πιερικό.

17:32

77': Στην θέση του Γούτσιου ο Παλάτσιος για τον Πιερικό.

17:31

76': Στην άλλη πλευρά ο Πιερικός ανησυχεί τον Βούρα με μακρινό σουτ του Μανίκα.

17:30

76': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μετά από βαθιά μπαλιά και ωραία πάσα με την μια του Γεωργέα, ο Βλαχομήτρος από κοντά δεν καταφέρνει να σκοράρει. Το έβγαλε με εντυπωσιακή επέμβαση ο Πατσογιώργος!

17:27

Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο με την ΑΕΚ να κρατά άνετα το 1-2 αλλά να μην απειλεί και να δείχνει ακίνδυνη μεσοεπιθετικά μετά την αντικατάσταση των Πλατέλλα, Μπαρμπόσα που ήταν επικίνδυνοι στο πρώτο 45λεπτο.

17:27

72': Και ο Σεντεμέντες στο ματς για τους γηπεδούχους. Πήρε την θέση του Σπάσιτς.

17:23

68': Ακόμα μια αλλαγή. Ο Μπουζούκης στο ματς για τον Πιερικό, εκτός ο Τσιάρας.

17:22

Σε χαμηλό τέμπο πλέον το παιχνίδι που έχει χάσει τον όποιο ρυθμό είχε. Καμία σχέση με το πρώτο μέρος.

17:20

65': Στην θέση του Μυστακίδη ο Κόιτς για τον Πιερικό.

17:17

Ο Ρόβας εκτελεί, άσχημα, η μπάλα φεύγει απευθείας άουτ...

17:17

62': Εδώ κερδίζει κόρνερ, πάντως, η Ένωση.

17:17

Έχει χάσει την συνοχή της στην επανάληψη η ΑΕΚ, λόγω και των πολλών αλλαγών, ο Πιερικός μοιάζει αρκετά επικίνδυνος.

17:14

60': Ακόμα μια αλλαγή για τον Πιερικό. Εκτός ο Ελιομάρ, μέσα ο Κατσιαμήτρας.

17:12

58': Αλλαγή για τον Πιερικό. Στην θέση του Σταματή ο Μανίκας.

17:10

55': Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Ντούνη να πασάρει στον Ρόβα, αυτός καταφέρνει από την μικρή περιοχή να κάνει τσαφ και να μην πλασάρει!

17:09

54': Μαζικές αλλαγές για την ΑΕΚ. Στο ματς οι Βούρας, Σαρρής, Φαγιέ, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Σβάρνας, Τζανετόπουλος, Ζόριτς, Βλαχομήτρος. Εκτός οι Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Γροντής, Κορδέρο, Ανάκογλου, Μπαρμπόσα, Πλατέλλας, Αραβίδης.

17:07

Από ωραία κάθετη πάσα του Ελιομάρ ο Γιαννούλης βγήκε φάτσα με τον Ανέστη, πλάσαρε ωραία με το αριστερό και μείωσε σε 1-2.

17:07

52': ΓΚΟΛ ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ!

17:05

50': Μακρινό και φιλόδοξο σουτ του Μυστακίδη για τον Πιερικό, η μπάλα ψηλά

17:04

Τώρα σηκώθηκε και το ματς συνεχίζεται.

17:03

Εξαιρετική επέμβαση από τον γκολκίπερ του Πιερικού που δείχνει να αντιμετωπίζει και πρόβλημα τραυματισμού.

17:02

47': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πλατέλλα να βρίσκεται μέσα στην περιοχή από αριστερά, να φέρνει την μπάλα στο δεξί αλλά με σουτ να μην μπορεί να νικήσει τον Πατσογιώργο!

17:01

46': Με τέσσερις αλλαγές για τον Πιερικό. Στο ματς πέρασαν οι Κοντσίδης, Γιαννούλης, Ντόσης, Πατσογιώργος. Εκτός οι Παπατολίκας, Καρτσαμπάς, Κρουσταλέλης, Αλεξίου.

17:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

16:57

Οι δύο ομάδες τώρα επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

16:44

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κατερίνη... Πιερικός - ΑΕΚ 0-2.

16:44

45': Απειλεί η ΑΕΚ με συρτό σουτ του Ντούνη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Παπατολίκας μπλοκάρει.

16:42

Εκτελεί ο Ντούνης, στο τείχος η μπάλα.

16:41

42': Φάουλ κερδίζει η ΑΕΚ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

16:39

40': Ο Μπακάκης μπαίνει στην περιοχή του Πιερικού, έχει μια επαφή με τον Κρουσταλέλη, πέφτει στο έδαφος και ζητά πέναλτι, επιθετικό φάουλ βλέπει ο ρέφερι Παπαργυρίου.

16:36

38': Ο Αραβίδης βγαίνει φάτσα με τον Παπατολίκα από πάσα του Μάρκου Ντούνη αλλά είναι οφ σαιντ...