0
18:13

Τελικό αποτέλεσμα στο Λονδίνο... Τσέλσι - Άρσεναλ 2-0.

18:10

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:09

90': Κάρτα στον Γουέλμπεκ.

18:09

90': Καλή στιγμή για την Άρσεναλ με τον Ποντόλσκι να μην μπορεί να νικήσει από κοντά τον Τσεχ.

18:05

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Τσέλσι. Στην θέση του Όσκαρ ο Γουίλιαν.

18:04

Έχει πετάξει λευκή πετσέτα μετά το 2-0 η Άρσεναλ.

18:04

86': Κάρτα στον Όσκαρ.

18:01

82': Κλείνει τις αλλαγές του ο Βενγκέρ. Εκτός ο Γουίλσιρ μέσα ο Ροζίτσκι.

17:59

79': Στη θέση του Σάντσεζ ο Ποντόλσκι για την Άρσεναλ.

17:57

Ο Φάμπρεγας βρίσκει με τρομερή μπαλιά τον Ντιέγκο Κόστα, που φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κατεβάζει την μπάλα και με ωραίο πλασεδάκι πάνω από τον Τσέζνι γράφει το 2-0.

17:57

78': ΓΚΟΛ η ΤΣΕΛΣΙ!

17:54

75': Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Ντιέγκο Κόστα πασάρει στον Αζάρ, αυτός μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει με το αριστερό από πλάγια θέση, αλλά αστοχεί για λίγο.

17:52

73': Να μια καλή ευκαιρία για την Άρσεναλ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Τσέιμπερς, η μπάλα ψηλά.

17:48

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Τσέλσι κρατά το 1-0 και την πολύτιμη νίκη.

17:48

70': Αλλαγή και για την Τσέλσι. Στη θέση του Σούρλε ο Όμπι Μίκελ.

17:48

69': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Εκτός ο Καθόρλα μέσα ο Τσάμπερλεϊν.

17:45

66': Κάρτα βλέπει ο Σούρλε.

17:43

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα το κόρνερ για την Άρσεναλ.

17:42

Ζητάνε πέναλτι οι της Άρσεναλ, κόρνερ λέει ο Άτκινσον.

17:42

63': Ευκαιρία για την Άρσεναλ με σουτ του Γουίλσιρ, η μπάλα έχει βρει και στο χέρι του Φάμπρεγας και φεύγει λίγο έξω.

17:38

Και όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα στο Λονδίνο. Πάντα στο 1-0 η Τσέλσι.

17:38

Κοντά και σε δεύτερο γκολ οι ''μπλε'' έστω και από μια περίεργη φάση.

17:37

Γύρισμα του Αζάρ από αριστερά, ο Φλαμινί πάει να σημειώσει ένα απίθανο αυτογκόλ, το χέρι του Τσέζνι και το δοκάρι τον σώζουν.

17:36

58': ΔΟΚΑΡΙ για την Τσέλσι!

17:31

53': Κάρτα βλέπει ο Ιβάνοβιτς.

17:29

Επιθετικά έχουν μπει στην επανάληψη οι παίκτες του Βενγκέρ που ψάχνουν την ισοφάριση. Για να δούμε....

17:28

50': Ευκαρία γα την Άρσεναλ. Από εξαιρετικά οργανωμένη επίθεση ο Καρόρλα πλασάρει εκτός περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα!

17:26

48': Ωραία κάθετη πάσα του Καθόρλα προς τον Γουέλμπεκ, αυτός όμως δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ και να πατήσει περιοχή για να εκτελέσει.

17:24

Χωρίς αλλαγές από τους δύο προπονητές.

17:24

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

17:23

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

17:08

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Τσέλσι - Άρσεναλ 1-0 με το γκολ-πέναλτι του Αζάρ.

17:05

45': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος.

17:05

45': Ο Φάμπρεγας εκτελεί, η μπάλα σε αμυντικούς.

17:04

44': Φάουλ κερδίζει η Τσέλσι σε εξαιρετική θέση.