2
20:54

Τελικό αποτέλεσμα στο Τορίνο... Γιουβέντους - Ρόμα 3-2.

20:53

90'+3: Κάρτα στον Τέβεζ.

20:50

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:49

Η κατάσταση ηρέμησε, το ματς ξεκινά εκ νέου μετά την διακοπή έντασης που υπήρξε.

20:49

Όλα ξεκίνησαν από ένα δυναμικό μαρκάρισμα του Μοράτα στον Μανωλά. Ο Έλληνας αμυντικός έχασε την ψυχραιμία του, οι δύο τους... αρπάχτηκαν και αποβλήθηκαν δικαιολογημένα.

20:48

89': ΚΟΚΚΙΝΗ σε Μανωλά και Μοράτα!

20:47

Ένταση ανάμεσα σε Μανωλά και Μοράτα και σύρραξη.

20:47

3-2 λοιπόν η Γιουβέντους, να δούμε αν η Ρόμα έχει ''απάντηση''. Άλλα έξι λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις.

20:46

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα απομακρύνθηκε, έφτασε όμως στον Μπονούτσι ο οποίος πιάνει μια οβίδα στην κίνηση εκτός περιοχής και νικά τον Σκορούπσκι.

20:45

86': ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕ!

20:45

85': Διπλή προσπάθεια του Τέβεζ να σκοράρει, ο Χολέμπας βάζει την κόντρα και διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

20:44

85': Κλείνει τις αλλαγές της η Ρόμα. Στην θέση του Πιάνιτς ο Παρέδες.

20:43

Εκτελέστηκε, η μπάλα περνά απ' όλους και φτάνει στον Ασαμόα που δοκιμάζει τα πόδια του αλλά αστοχεί.

20:43

84': Και κερδίζει κόρνερ.

20:43

Ακόμα δέκα λεπτά στο Τορίνο, το ματς έχει ανοίξει, πάνω κάτω η μπάλα με την Γιουβέντους να πιέζει περισσότερο.

20:42

Τυχερή εδώ Ρόμα, το 2-2 παραμένει.

20:42

Ίσως η πρώτη μονομαχία που χάνει ο Μανωλάς... Ο Μοράτα του πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα απο δεξιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Σκορούπσκι.

20:42

82': ΔΟΚΑΡΙ η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

20:40

81': Παραλίγο αυτογκόλ για την Ρόμα από κακό διώξιμο, τελικά η μπάλα στα χέρια του Σκρούπσκι.

20:39

80': Μια κεφαλιά του Μοράτα δεν ανησυχεί τον Σκρούπσκι...

20:39

79': Κλείνει τις αλλαγές της η Γιουβέντους. Στο ματς ο Βιντάλ, εκτός ο Πίρλο.

20:38

Ξανά ο Πιάνιτς εκτέλεσε, έδιωξε ο Μπονούτσι όπως όπως.

20:38

Εκτέλεσε ο Πιάνιτς, η μπάλα με τα πολλά φτάνει στον Ναϊνγκολάν που σουτάρει, νέο κόρνερ για τους ''τζιαλορόσι'' αφού η μπάλα κόντραρε.

20:37

78': Κόρνερ για την Ρόμα, για να δούμε!

20:34

74': Αλλαγή για την Ρόμα. Στην θέση του Τότι ο Ντέστρο.

20:33

73': Μακρινό, φιλόδοξο συρτό σουτ του Μοράτα, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ. Δεν απειλεί η Γιουβέντους.

20:30

71': Γέμισμα του Πίρλο, καθαρίζει ο Μανωλάς. Εκ των κορυφαίων του γηπέδου ο Έλληνας διεθνής στόπερ.

20:29

Τελευταίο 20λεπτο στο Τορίνο, η Ρόμα κρατά σχετικά εύκολα το 2-2 το οποίο σαφώς είναι θετικό για εκείνη.

20:29

69': Κάθετη πάσα του Πιρλο στον Πογκμπά, ο Σκορούπσκι διαβάζει την φάση, βγαίνει και καθαρίζει.

20:25

66': Αλλαγή για την Ρόμα. Εκτός ο Ιτούρμπε, μέσα ο Φλορέντσι.

20:24

Εκτελέστηκε με πάσα, λάθος του Τότι, κλέβουν οι γηπεδούχοι.

20:23

64': Κόρνερ για την Ρόμα.

20:19

60': Στην θέση του Γιορέντε ο Μοράτα για την Γιουβέντους.

20:18

59': Στην άλλη πλευρά η Ρόμα χάνει τεράστια ευκαιρία. Ο Πιάνιτς πλασάρει από κοντά με το αριστερό αλλά αστοχεί για λίγο!

20:18

58': Η Γιουβέντους βγήκε επικίνδυνα μπροστά με τον Τέβεζ, αυτός πάσαρε αριστερά στον Λιχτστάινερ, ο Ελβετός πλάσαρε αλλά ο Μανωλάς έβαλε σωτήρια το τάκλιν..

20:15

Σε χαμηλό τέμπο αυτό το δεύτερο μέρος, μέχρι τώρα, πάντα στο 2-2 οι δύο ομάδες.

20:15

55': Νέα προσπάθεια του Πογκμπά, απογοητευτικό το τελείωμα του όμως.

20:10

51': Φαλτσαριστό σουτ του Πογκμπά εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά, δεν ανησυχεί ο Σκορούπσκι.

20:10

Πεντάλεπτο στην επανάληψη και οι δύο ομάδες μοιάζουν αρκετά προσεκτικές.

20:09

49': Πρώτη επικίνδυνη κατάσταση στην επανάληψη με τον Πογκμπά να χάνει το κοντρόλ και μαζί την ευκαιρία να βγει φατσα με τον Σκορούπσκι και να απειλήσει.

20:05

20:04

46': Στην θέση του τραυματία Κάσερες ο Ογκμπόνα για την Γιουβέντους.

20:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

19:50

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Γιουβέντους - Ρόμα 2-2.

19:50

Ο Τέβεζ από τα 11 βήματα ισοφαρίζει.

19:49

45'+4: ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

19:48

Ο Πιάνιτς ανέτρεψε τον Πογκμπά.

19:48

45'+2: ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

19:47

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

19:47

Ευκαιρία για τρίτο γκολ χάνει εδώ η Ρόμα.

19:46

45': Ο Ζερβίνιο εκμεταλλεύεται το γεγονός πως ο Κασέρες παθαίνει θλάση και χάνει τη μπάλα (δεν την βγάζει έξω και δεν παίζει το fair play ο Ιβοριανός), μπαίνει στην περιοχή της Γιούβε, πλασάρει αλλά αστοχεί!

19:44

Τρομερή ενέργεια του Ζερβίνιο ο οποίος συγκλίνει από αριστερά, πασάρει κάθετα στον Ιτούρμπε και αυτός φάτσα με τον Μπουφόν τον εκτελεί με δυνατό συρτό σουτ! 1-2 η Ρόμα, ''παγώνει'' το Τορίνο.

19:44

44': ΓΚΟΛ η ΡΟΜΑ!

19:42

41': Ευκαιρία για την Γιουβέντους. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κιελίνι πήρε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ!

19:41

Εκτελεί ο Πίρλο, η μπάλα ''σπάει'' σε αμυντικούς, φτάνει στον Τέβεζ που σουτάρει, ο Μ' Μπιβά ξαπλωμένος με το σώμα απομακρύνει.

19:40

40': Κάρτα στον Ζερβίνιο και φάουλ για την Γιουβέντους σε καλή θέση.

19:39

Εκτέλεσε ο Τότι, ο Κεϊτά πάει να πάρει μια σκαστή κεφαλιά, αλλά δεν τα καταφέρνει. Απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

19:38

38': Από την άλλη πλευρά, κόρνερ για την Ρόμα.

19:37

Με πάσα εκτελέστηκε, σέντρα από αριστερά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Κεϊτά.

19:37

Ο Πίρλο εκτέλεσε, με το κεφάλι ο Μ' Μπιβά σε κόρνερ.

19:36

36': Η Γιουβέντους έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα.

19:36

Μ' αυτά και μ' αυτά φτάσαμε στο 35', στο 1-1 το ιταλικό ντέρμπι ανάμεσα σε Γιουβέντους και Ρόμα.

19:34

Ένταση τώρα και κοκορομαχίες μετά από μαρκάρισμα του Τέβεζ στον Χολέμπας.

19:34

Έχει αγριέψει το ντέρμπι.

19:33

Στον πρώτο για τον πανηγυρισμό του, στον δεύτερο διότι πήγε να αρπάξει την μπάλα από τους Ρωμαίους.

19:33

Από μια κάρτα σε Τότι και Μπονούτσι!

19:33

Ο Τότι νικά από τα 11 βήματα τον Μπουφόν, 1-1!

19:32

32': ΓΚΟΛ η ΡΟΜΑ!

19:32

Κάρτα στον Λιχτστάινερ. Αυτός έχει κάνει το πέναλτι, για κράτημα στον Τότι.

19:32

31': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΡΟΜΑ!

19:31

Και φάουλ σε καλή θέση για την Ρόμα αυτή την φορα.

19:31

30': Κάρτα στον Κιελίνι.

19:29

Ο Ρόκι έχει αποβάλει τον τεχνικό της Ρόμα, Ρούντι Γκαρσία, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για το πέναλτι που υποδείχτηκε.

19:28

Ο Τέβεζ νικά από τα 11 βήματα τον Σκορούπσκι και το 1-0 είναι γεγονός.

19:28

27': ΓΚΟΛ η ΓΙΟΥΒΕ!

19:28

Σωστή απόφαση του Ρόκι, υπάρχει χέρι.

19:27

Και κάρτα στον Μαϊκόν.

19:27

Ο Πίρλο εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα φαίνεται να χτυπά στο χέρι του Μαϊκόν και ο Ρόκι δείχνει την άσπρη βούλα.

19:26

26': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ!

19:25

25': Φάουλ για την Γιουβέντους σε καλή θέση. Μόνο ο Πίρλο πάνω στη μπάλα.

19:23

Στα μισά του πρώτου μέρους έχουμε φτάσαμε με την ''Γιούβε'' να ψάχνει με σαφώς με μεγαλύτερη διάθεση το γκολ.

19:23

22': Ευκαιρία για την Γιουβέντους! Βαθιά μπαλιά του Μπονούτσι στον Μαρκίζιο, αυτός φάτσα με τον Σκορούπσκι πλασάρει με το δεξί στην κίνηση αλλά αστοχεί για λίγο.

19:21

20': Σέντρα-σουτ του Χολέμπας, ο Μπουφόν δεν έχει πρόβλημα, μπλοκάρει την μπάλα.

19:18

Προσπαθεί να ''παγώσει'' τον ρυθμό η Ρόμα.

19:17

16': Παράλληλο γύρισμα από αριστερά του Ασαμόα, η μπάλα δεν φτάνει ποτέ στον Γιορέντε που είχε... οπλίσει και ήταν έτοιμος να εκτελέσει απο πολύ κοντά, ο Σκορούπσκι μπλόκαρε.

19:15

Σιγά σιγά η Γιουβέντους είναι αυτή που αναλαμβάνει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

19:14

14': Ο Τέβεζ μπαίνει επικίνδυνα στα καρέ της Ρόμα, σουτάρει περίπου από το ύψος του πέναλτι, ο Κεϊτά βάζει την κόντρα και σώζει την ομάδα του.

19:12

Φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, δεν υπάρχει κάτι, ο Χολέμπας πίεσε όσο έπρεπε τον Μαρκίζιο για να μην πλασάρει εύκολα.

19:11

11': Πρώτη ευκαιρία, είναι για την Γιουβέντους. Ο Τέβεζ σουτάρει άσχημα, τελικά του βγαίνει σε πάσα στον Μαρκίζιο, ο οποίος πλασάρει υπό την πίεση του Χολέμπας και βλέπει τον Σκορούπσκι να μπλοκάρει.

19:07

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο, προσεκτικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

19:06

Εκτέλεσε ο Τότι, ο Κεϊτά πήρε μια κεφαλιά υπό πίεση, ψηλά η μπάλα.

19:06

5': Κόρνερ για την Ρόμα.

19:03

2': Παράλληλο γύρισμα του Τέβεζ, δεν είναι καλό, ο Σκορούπσκι μπλοκάρει.

19:01

1': Ξεκίνησε το ντέρμπι, στη σέντρα η Ρόμα.

18:58

Τώρα Γιουβέντους και Ρόμα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:55

Να θυμίσουμε βέβαια πως η Γιουβέντους είναι αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους Τσάμπιονς Λιγκ.

18:55

Βασικός για την Ρόμα ξεκινά τόσο ο Κώστας Μανωλάς όσο και ο Χοσέ Χολέμπας. Στον πάγκο μένει ο Βασίλης Τοροσίδης.

18:53

Ένα ντέρμπι βέβαια που εκτός από βαθμολογικό ενδιαφέρον (Γιουβέντους και Ρόμα συγκατοικούν στην κορυφή) έχει και ελληνικό ενδιαφέρον.

18:49

Σε περίπου δέκα λεπτά έχουμε σέντρα στο Τορίνο, εκεί όπου η Γιουβέντους αντιμετωπίζει την Ρόμα στο μεγάλο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ
Μπουφόν, Κάσερες, Μπονούτσι, Κιελίνι, Λιχτστάινερ, Πογκμπά, Πίρλο, Μαρκίζιο, Ασαμόα, Τέβες, Γιορέντε.
Αναπ: Ογκμπόνα, Βιντάλ, Τζιοβίνκο, Περέιρα, Μοράτα, Εβρά, Κομάν, Ματιέλο, Παντόιν, Στοράρι, Ρουμπίνιο, Πέπε.
ΡΟΜΑ
Σκορούπσκι, Μαϊκόν, Μανωλάς, Γιανγκά Μ' Μπιβά, Χολέμπας, Πιάνιτς, Κεϊτά, Ναϊνγκολάν, Ιτούρμπε, Τότι, Ζερβίνιο.
Αναπ: Τοροσίδης, Λόμποντ, Εμανουέλσον, Φλορέντσι, Καλαμπρέσι, Ουκάν, Σόμα, Παρέδες, Σανάμπρια, Άσλεϊ Κόουλ, Ντέστρο, Λιάιτς.