3
20:09

Τελικό αποτέλεσμα... Λεβαδειακός - Κέρκυρα 2-3.

20:07

90'+4: Κίτρινη στον Σέτκους για καθυστέρηση.

20:07

90'+4: Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με κεφαλιά του Κώτσιου, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

20:04

90'+1: Αλλαγή για την Κέρκυρα, τρίτη και τελεταία. Ο Ντιμιτρόφσκι αντί του Ανδρεόπουλου.

20:03

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:59

Ο Λεβαδειακός έχει τον έλεγχο, κυκλοφορεί την μπάλα, όμως δεν απειλεί και δεν εκμεταλλεύεται το αριθμητικό του πλεονέκτημα. Στο 87' φτάσαμε.

19:53

81': Απειλεί ο Λεβαδειακός με ισοφάριση! Ωραίο σουτ του Βούκσεβιτς, έδιωξε δύσκολα ο Σέτκους.

19:53

80': Αλλαγή και για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ στη θέση του Ζορμπά.

19:52

80': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λεβαδειακός. Ο Σοτέλο αντί του Πρόγιτς.

19:51

Για δυνατό μαρκάρισμα στον Σάντσεζ η δεύτερη κάρτα στον Μαρκόφσκι. Με δέκα στο τελευταίο τέταρτο η Κέρκυρα.

19:51

Δεύτερη κίτρινη στον Μαρκόφσκι μέσα σε χρόνο ρεκόρ και πάει στα αποδυτήρια.

19:50

78': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:49

76': Απειλεί ο Λεβαδειακός με ξαφνικό σουτ του Βούκσεβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

19:49

76': Άλλη μία κίτρινη. Ο Μαρκόφσκι την βλέπει για την Κέρκυρα.

19:46

Ματσάρα στη Λιβαδειά, άλλα 20 λεπτά για να δούμε αν η Κέρκυρα μπορεί να κρατήσει τη νίκη ή αν ο Λεβαδειακός θα κάνει... επική ανατροπή.

19:43

Αριστοτεχνικά εκτελεσμένο το φάουλ από τον Κονέ, ο οποίος έχει πετύχει και το πρώτο γκολ του Λεβαδειακού.

19:42

Ο Κονέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ νικά τον Πρζιρόφσκι, μειώνει σε 2-3 και βάζει ξανά στο... κόλπο την ομάδα του.

19:42

67': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!

19:41

68': Νέα κίτρινη στο ματς από τον Βοσκάκη αυτή τη φορά την δείχνει στον Ναγιάρ.

19:39

67': Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα: Ο Ναγιάρ στο ματς, εκτός ο Μαραγκός.

19:38

65': Απειλεί ο Λεβαδειακός με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βούκσεβιτς, δύσκολη επέμβαση του Σέτκους που κρατά το 1-3.

19:37

64': Κι άλλη κάρτα, αυτή την φορά στον Ματίας Σάντσεζ, που μολις πέρασε στο ματς.

19:37

64': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο για την Κέρκυρα.

19:35

63': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ο Ματίας Σάντσεζ αντί του Ρουμπεν Γκόμες.

19:35

62': Απειλεί ο Λεβαδειακός! Σέντρα Μιλοσάβλιεφ, κεφαλιά Κονέ και άουτ η μπάλα.

19:34

Ο Χαβίτο με ωραίο αριστερό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Πρζιρόφσκι, 1-3 οι ''φαίακες''!

19:33

61': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:32

60': Σέντρα Πρόγιτς, ελέγχει ο Σέτκους για την Κέρκυρα, μπλοκάρει και τελειώνει την φάση.

19:31

Απειλεί εδώ ο Λεβαδειακός από στημένη φάση.

19:31

58': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κονέ, ο Σέτκους στη δεξιά του γωνία έδιωξε δύσκολα!

19:30

57': Κίτρινη στον Ζορμπά.

19:25

52': Πρώτη αλλαγή, είναι για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλοσάβλιεφ στο ματς, εκτός ο Ζίτο.

19:22

49': Σουτ του Κονέ μετά από πάσα του Μάντζιου, η μπάλα λίγο άουτ. Απειλεί ο Λεβαδειακός.

19:21

48': Σέντρα Χαβίτο από δεξιά, η μπάλα πέρασε απ΄όλους. Πρώτη επικίνδυνη στιγμή στην επανάληψη, στα καρε του Λεβαδειακού.

19:18

Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

19:18

46': Ξεκίνησε η επανάληψη στη Λιβαδειά.

19:18

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το δεύτερο μέρος.

19:03

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Λεβαδειακός - Κέρκυρα 1-2.

19:01

45'+3: Κίτρινη στον Μαραγκό για φάουλ στον Κονέ.

19:01

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

19:01

45': Κίτρινη στον Ζίτο για τον Λεβαδειακό.

18:57

42': Μέσα στα καρέ της Κέρκυρας ο Μάντζιος, ετοιμάζεται να εκτελέσει, πριν το κάνει τον κόβει τελευταία στιγμή ο Βενέτης.

18:56

Αιφνιδιάζουν και πάλι οι ''φαίακες'', κόντρα στη ροή του αγώνα.

18:55

Ο Κόντος έπιασε διαγώνιο σουτ από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Πρζιρόφσκι απόκρουσε ασταθώς και ο Μαρκόφσκι που πήρε το ριμπάουντ από κοντά έκανε το 1-2!

18:55

Μαρκόφσκι ο σκόρερ!

18:54

39': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:49

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός στη Λιβαδειά, με τον Λεβαδειακό να έχει, πάντως, τον έλεγχο.

18:49

34': Κίτρινη στον Γεωργιάδη για μαρκάρισμα στον Χαβίτο.

18:46

31': Ωραία προσπάθεια του Ανδρεόπουλου για την Κέρκυρα, κόπηκε από τον Κώτσιο τελευταία στιγμή.

18:44

29': Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια του Σέτκους.

18:43

28': Κίτρινη στον Κονέ για καθυστέρηση.

18:40

24': Καλή φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Ορτέγκα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

18:36

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, στο 1-1 Λεβαδειακός και Κέρκυρα, σε ένα ''γεμάτο'' παιχνίδι μέχρι τώρα.

18:33

Από γύρισμα του Βούκσεβιτς, ο Κονέ με δεύτερη προσπάθεια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και 1-1 στη Λιβαδειά.

18:32

Ο Κονέ με πλασέ ισοφαρίζει.

18:32

17': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!

18:32

Υπήρξε επαφή, παίζετε λέει ο Βοσκάκης. Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

18:31

Μαρκάρισμα από τον Μπεν Σαμπάτ και πτώση του Μάντζιου στην περιοχή...

18:30

15': Κάρτα στον Ματιέ Γκόμες της Κέρκυρας.

18:28

Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, για να φτάσει στην ισοφάριση.

18:28

Στη συνέχεια ο Βούκσεβιτς σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα της Κέρκυρας!

18:28

Σουτ του Κονέ έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Σέτκους.

18:27

12': ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό!

18:24

9': Μακρινό σουτ του Ζορμπά, η μπάλα άουτ, καμία ανησυχία αυτή την φορά για τον Πρζιρόφσκι.

18:21

''Παγώνουν'' οι Βοιωτοί, που καλούνται πλέον να αντιδράσουν.

18:21

Κάθετη πάσα του Ζορμπά από τον άξονα, ο Χαβίτο μόνος του στην περιοχή κοντρόλαρε με το δεξί και εκτέλεσε με το αριστερό και το 0-1 είναι γεγονός!

18:20

5': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:16

2': Ένα κόρνερ για τον Λεβαδειακό πέρασε ανεκμετάλλευτο.

18:14

1': Σέντρα στη Λιβαδειά!

18:13

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

18:04

Σε περίπου δέκα λεπτά έχουμε σέντρα στη Λιβαδειά, εκεί όπου ο Λεβαδειακός φιλοξενεί την Κέρκυρα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Πρζιρόφσκι, Αρμίτσε Ορτέγκα, Κονέ, Ζίτο, Τομάς, Βούκσεβιτς, Γεωργιάδης, Κώτσιος, Μάντζιος, Ρουμπέν Γκόμεζ, Πρόγιτς.
Αναπ: Στρατηλάτης, Μιλοσάβλιεφ, Σάντσες, Νικολακάκης, Παππάς, Σοτέλο, Μπορνταγκαράι.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Ζορμπάς, Ματιέ Γκόμες, Μπεν Σαμπάτ, Μαρκόφσκι, Κόντος, Χαβίτο, Ανδρεόπουλος, Ντιόγκο.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Ναγιάρ, Ρόχας, Ομπράντοβιτς, Ντιμιτρόφσκι, Κανακούδης, Καϊκούτ.
Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου). Βοηθοί: Βέρρης (Λέσβου), Βλάσσης (Λασιθίου). 4ος: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας).